Kas Yapan Yiyecekler

kas-yapan-yiyecekler
Paylaş
 
loading...

Fit bir vücuda sahip olmak için saatlerce spor salonlarında vakit geçirip spor yapmanız yeterli olmaz. Vücudun kas üretebilmesi ve mevcut kas kütlesini daha da büyütebilmesi için yeterli derecede besin alması ve bunları kiloya dönüştürmesi gerekir. Bu kilolar da yapılan spor sayesinde kasa dönüşebilir. Bu yüzden kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız sporun yanında beslenmenize de çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere daha kısa zamanda kaslı bir vücuda sahip olmak için yemeniz gereken besinler hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

kas yapan yiyecekler

kas yapan yiyecekler

KAS YAPAN YİYECEKLER

Yumurta: Yoğun tempoda çalışıp kas yapmak isteyen herkesin günlük menüsünde en fazla yer alan yiyeceklerden biri yumurtadır. Yumurtanın içinde bulunan protein sıradan değil kaliteli bir protein olduğu için vücudun kas oluşturmasında çok önemli bir rol oynamaktadır.

Balık:  Balıkların içinde bulunan omega-3 yağI kas yapma konusunda son derece etkilidir ve bu yüzden sporculara önerilmektedir.

Beyaz Peynir: Kas yapanlar için büyüme hormonu son derece önemlidir. Bu hormonu en çok tetikleyen glutamin maddesi de beyaz peynirin içinde bolca bulunmaktadır. Peynir aynı zamanda testosteron miktarını  arttırarak kas yapmanıza yardımcı olur.

Yağsız Süt: Sütteki yağ oranı ile protein oranlı ters orantılıdır. Yani düşük yağlı sütlerde son derece çok protein bulunmaktadır. Sporcu sağlığı açısından da protein alımı son derece önemli bir konudur.

Süzme Yoğurt: Bütün süt ürünleri içinde yüksek miktarda protein bulunduran yoğurdu, süzme yoğurt haliyle tüketirseniz iki kat daha fazla protein elde edebilirsiniz.

Tavuk: Sporcuların ilk başladıklarında hedefledikleri yağ ve protein dengesini sağlamada son derece önemli bir faktör oynayan tavuk, her sporcunun menüsünde yer almalıdır.

Kırmızı Et: Tam bir protein deposu olan kırmızı et, sporcular tarafından en çok tüketilen besinler arasında yer almaktadır. Kırmızı etin özellikle yağsız olan kısımlarını tüketmeye dikkat etmeniz gerekir.

Unutmamalı ki bu yazıda anlattığımız besinler kas yapmanıza sadece yardımcı olur. Yani sadece bunları yiyerek kas yapmanız mümkün değildir. Bu yiyeceklerin yanında düzenli ve disiplinli olarak bir spor programı uygularsanız sizlerde fit ve kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ŞEKER PANCARI ZAYIFLATIR MI? başlıklı makalemizde şeker pancarı faydaları, şeker pancarı kilo verdirirmi ve şeker pancarı kilo yaparmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 706 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com