Kiloverdirirmi.Com
Kefir Faydaları
25 Eylül 2018
Admin

Kefir Faydaları

Kefir Faydaları

Kısaca fermente olmuş bir süt olarak açıklanabilecek olan kefir faydalarıdikkate alındığında düzenli olarak tüketilmesi gereken bir içecektir. Ancak ülkemizin kefirle tanışması oldukça geç olmuştur ve ürün tat olarak istenen etkiyi yaratamamıştır. Kefir isminin Türkçe ‘’ keyif ‘’ kelimesinden geldiği bazı kaynaklarda yer almaktadır. Kökeni Kafkas dağlarında yaşayan gruplara dayanan kefir, süte nazaran sindirime daha iyi gelen bakteriler içermektedir. Kısa sürede bağırsak hareketinin sağlanıyor olması kefirin insan sağlığı üzerindeki en olumlu etkisi olarak görülebilir. Kabızlık ve hazımsızlık çekenler için ideal bir besin kaynağı olan kefir, mide ülserine neden olan bakteriyi tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Kefirde Bulunan Vitaminler

  • B12
  • B1
  • K ve
  • Biotin vitaminleri, genel sağlık üzerinde de olumlu gelişmelerin yaşanmasını sağlamaktadır. Yüksek kalsiyum ve magnezyum içeriği ile kefir tüketenlerin kemik kayıpları önlenirken kemik sağlıkları da koruma altına alınır.Kefir Faydaları

Kefir Neye İyi Gelir?

Kefirin içinde bulunan bazı bileşenlerin bağışıklık sistemi üzerinde etkili rol oynaması, alerjik bünyelerin ve sık tekrarlanan iltihap sorunlarının da önüne geçmektedir. Düzenli olarak tüketilen kefirin tümör oluşumunu engellediği ve kanserin ilerlemesini önlemesi aşamasında da yarar sağladığı bilinmektedir. 1 bardak kefirin yaklaşık olarak 150 kalori olduğu bilinmelidir. Günlük A vitamini ihtiyacının ‘10’unu, kalsiyum ihtiyacının ise %30’unu bir bardak kefirden sağlayabilirsiniz. Kefir faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Fazla tuzun ve ödemin atılması kısa zaman içinde faydaların dışarıya da yansımasını sağlayacak etkidedir.

Bir önceki yazımız olan Frenk Üzümü Faydaları başlıklı makalemizde Frenk Üzümü Faydaları nelerdir, frenk üzümü nerde yetişir ve Frenk Üzümü yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017