Keten Tohumu Zayıflatır Mı

keten tohumu zayıflatırmı
Paylaş
 

Keten Tohumu Zayıflatır Mı?

Keten tohumu, omega 3 bakımından zengin bir bitkidir. Keten tohumu, eski zamanlarda müshil ilacı olarak da kullanılmaktaydı. İçerisinde bulunan lifler sayesinde kişiye uzun sürede tokluk hissi verir ve bağırsakları çalıştırmada oldukça etkilidir. Keten tohumu faydaları, halk arasında uzun yıllardır bilindiğinden birçok hastalık için kullanılmaktadır. Şifalı bir bitki olan keten tohumu, kabızlığı önlemede, depresyon hastalıklarında, bağışıklık sistemi ve eklem ağrılarında ilaç niyetine kullanılmaktadır.

Keten Tohumu İle Zayıflama

Birçok zayıflama yöntemi deneyen kişilerin en sık başvurduğu yöntem, zayıflatan bitkiler kullanarak zayıflamaktır.  Keten tohumunun kabızlığı önleme ve bağırsakları temizleme gibi faydaları nedeniyle zayıflama üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. Fakat keten tohumu, tek başına zayıflatır denilemez. Keten tohumunu zayıflamak için tek başına tüketmemelisiniz. Yoğurda karıştırarak diyetlerinizde ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Tokluk hissi uyandıracağından zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Keten Tohumu Kullanımı

Keten tohumu kullanımı halk arasında yaygın olsa da, mide bulantısı ve ishal gibi etkileri bulunmaktadır. Eğer keten tohumu ile zayıflamak istiyorsanız, keten tohumu tükettikten sonra bol su tüketmelisiniz. Keten tohumunu aktarlardan elde edebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şey, keten tohumunun olgunlaşmış olmasıdır. Ham ve olgunlaşmamış keten tohumu tüketimi zararlı olduğundan güvenilir adreslerden alışveriş yapmaya özen göstermelisiniz. Fakat herhangi bir alerjiniz varsa kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmak gerekebilir. Aksi durumda alerjik etkiler ile karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LPG Zayıflama Yöntemi başlıklı makalemizde lpg yöntemi kilo verdirirmi, lpg zayıflama tekniği ve lpg zayıflama yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 431 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com