Kilo Aldıran Besinler

kilo aldıran besinler
Paylaş
 

Kilo almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta sağlıklı kilo almadır. Kilo almada ilk kural kalori değeri yüksek besinleri tüketmek gelir. Bir bayan olarak söylemem gereken şey aşırı kalorili besin tüketiminin faydadan çok zarar vereceğidir. Bu besinler sizi bir anda kilolu konumuna getirip her şeyi alt üst edebilir. Bu sebeple yapılması gereken şey günlük tüketilen kalori miktarının üstünde kalorili besin almaktır.

Ne Zaman Kilo Alınır?

Yüksek kalorili besinlerin tüketimin üstüne çıkıldığı zaman kilo alınmaya başlar. Yapacağımız spor ile birlikte de fizik olarak hoş bir görünüme sahip olabiliriz. Öncelikle hedef kilo aldıran besinleri belirlemek olacağı için kilo alma programınızda bu besinlere yer verin diyerek aşağıda sıraladığımız besinlerin size kilo aldıracağını söylemiş bulunuyoruz.

Kilo Aldıran Besinler Listesi

Hayvansal Yağlar: Kalori değeri yüksek olan bu besinler kolesterol içerse de kilo almak için çok ayrı bir öneme sahiptir. Balık ve et tüketimi ve tereyağı gibi ürünler bu kategoriye girer.

Bitkisel Yağlar: Yüksek kaloriye sahip bir diğer besinlerde burada bulunur. Zeytinyağı, soya yağı, kanola yağı tüketildikçe kilo olarak dönen yağlardır.

Kuruyemişler:  Sadece kalori değil protein bakımından da değeri yüksek olan bu besinler vücuda gerekli desteği sağlar ve geri kalanları yağ olarak kiloya dönüşür. Günün her anında atıştırabileceğiniz fıstık, badem, ceviz gibi besinler bu gruba girmektedir.

Fıstık Ezmesi: Kalorisi çok yüksek olup günlük kalori ihtiyacınıza büyük katkıda bulunarak geri kalan tüketimlerin doğrudan kilo olmasına destek sağlar. 100 gramda 600 kalori bulunur.

Siyah Çikolata: Hem kalori hem de antioksidan özelliği sayesinde kilo almaya faydalı besinler grubuna girer.

Peynir: Yüksek yağ oranı, protein ve kalsiyum ile donatılmış bu ürün listede olmazsa olmazlardan.

Tahin: Yoğun şekeri dolayısıyla kalori oranı yüksek besin ürünlerinden biridir. Belli oradan alınarak kilo almaya katkı sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Aldıran Hastalıklar başlıklı makalemizde Kilo Aldıran Hastalıklar, kilo alma ve kilo alma nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 227 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com