Kilo Aldıran Yiyecekler

kilo alıdran yiyecekler
Paylaş
 
loading...

Bugüne kadar tüm yazılarımızda sizlere nelerin kilo verdirdiğini anlattık bu yazımızda ise diyet yapan okuyucularımız için hangi yiyeceklerden uzak kalmaları gerektiğini anlatacağız. Bu yazı aynı zamanda kilo almak isteyenlerinde kendilerine rehber edinebileceği bir yazıdır. Şimdi bu yazımızda nelerin kilo aldırdığına şöyle bir bakalım.

HAYVANSAL YAĞLAR: Et, tavuk ve balık yağları içerisinde bulunan sayısız mineral ve vitamin sayesinde vücudumuzu korurken vücudun kilo almasına sebep olur.

EKMEK: Ekmek bilindiği üzere kilo vermek isteyenlerin en büyük düşmanıyken, kilo almak isteyenlerin ise listelerinde bulunması gereken yegane besin kaynağıdır.

ŞEKER: Şeker de tıpkı ekmek gibi kilo vermek isteyen insanların hasret kaldığı bir besindir. Çünkü şekerin azıcık miktarında bile bulunan katkı maddeleri vücudu adeta şişirircesine, sağlıksız bir şekilde kilo aldıracaktır.

BİTTER ÇİKOLATA: Yarısından fazlası kakao olan bitter çikolata kilo almanıza sebep olurken aynı zamanda antioksidan görevi görerek vücudunuzu zararlı bileşkenlerden temizler.

PEYNİR: İçinde bol miktarda protein ve kalsiyum barındıran peynir, yağ oranı ile birlikte kilo aldıran besinler arasında yerini almıştır.

MAKARNA: Tıpkı ekmek gibi aynı maddelerin karışımıyla elde edilen makarna içine koyulan katkı maddeleriyle birlikte sağlıksız bir şekilde kilo aldıran bir yiyecektir.

İŞLENMİŞ ET VE FAST-FOOD YİYECEKLER: Bu tarz yiyecekler kilo aldıran besinler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Çünkü bu besinlerin bozulmaması ve daha da lezzetli olması için türlü işlemden geçerler ve içlerine çeşit çeşit katkı maddesi konulur. Yani sağlıksız kilo aldıran bir besindir

KURUYEMİŞ: Protein, yağ ve kalori açısında zengin olan kuruyemiş türleri kararından fazla yendiğinde çok aşırı kilolara sebep olmaktadır.

Bunların dışında kilo aldıran yiyecekleri şöyle sıralayabiliriz;

Sağlıklı Kilo Aldıranlar

Evde hazırlanmış meyve suyu, incir, kayısı, patates, bezelye şeker pancarı, pekmez, keçiboynuzu, avokado, kırmızı et, fıstık ezmesi, bitkisel yağlar, hazır içecekler, tam yağlı süt, tropikal meyveler, sebze yağları, patates, yumurta ve pirinç pilavı.

Bir önceki yazımız olan Yulaf Kepeği Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde yulaf kepeği ekmeği kilo aldırır mı, Yulaf Kepeği faydaları ve yulaf kepeği ile kilo verilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 958 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com