Kilo Almak İstiyorum

Kilo Almak İstiyorum
Paylaş
 
loading...

Kilo Almak İstiyorum

Genellikle bayanların kilo verme problemlerini biliriz. Fakat asıl kilo vermekten çok zayıf bayanlar için kilo almak daha sorundur. İştahsızlıktan dolayı şikayetçi olan bayanların sayısı kilolu olan bayanlara nazaran daha fazladır. Kilo alma yöntemleri sayesinde iştahsızlıkları çözebiliriz.

Kilo Almak İçin Temel Öneriler

Sağlıklı bir şekilde kilo alma yolları elbette mevcuttur. Bununla ilgili birçok uzman gerekli bilgileri vermiştir. Özellikle bayanların arasında konuşulan cümleler tamamen sağlıksız bir program olduğunun altını çizmemiz gerekir. Genelde konuşulan ne güzel çok zayıfsın, neden kilo almak istiyorsun veya cips, çikolata, yağlı yiyecekler ye tarzında bilgilendirmelerde bulunulur. Bunlar tamamen yanlıştır. Kilo almak o kadar bahsedilen gibi kolay bir süreç değildir.

Kilo Almak İçin Kesinlikle İlk Adım Doktorunuz Olmalı

Öncelikle Endokrinoloji hekimine başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.  Bu sayede tüm tetkikleriniz yapılmış olacaktır. Herhangi bir kronik hastalığınızın olup olmadığı doktorunuz tarafından tespit edilecektir. Ardından bir diyetisyene başvurmalısınız.  Bizler sizlere ancak öneriler ve kilo almanızı hızlandıracak tavsiyelerde bulunabiliriz. Sizler daha sağlıklı bir biçimde kilo almak için muhakkak bir doktor gözetiminde program yapmalısınız. Kilo almak istiyorum diyerek kulaktan dolma bilgilerle bir program yapmamalısınız.

Kilo Almak İçin Elinizin Altında Bulunması Gerekenler

Ofisinizde, evinizde, çantanızda muhakkak kuru meyveler bulundurun. Çünkü kuru meyvelerin kalori içeriği yüksektir. Posa, mineral ve vitamin içeriği oldukça yüksek olduğundan kilo almanızı kolaylaştıracak ve vücudunuza enerji sağlamış olacaksınız. Sütlü tatlı tüketiminize özen göstermelisiniz. Ara öğünlerde mutlaka yemelisiniz. Sütlü tatlılar kalsiyum ve protein alımınızı sağlarken kilo almanızı da kolaylaştıracaktır. Fındık ve ceviz tarzında yağ oranı yüksek besinler ilave etmeyi unutmamalısınız.  Kahvaltınız da çay yerine taze sıkılmış meyve sularını veya süt içmeyi tercih etmelisiniz. Kilo alma diyeti fitness ile yapıldığı takdirde daha sağlıklı bir program olacağını da hatırlatmamız gerekiyor

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 743 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com