Kilo Verdiren Doğal Bitkiler

KİLO VERDİREN DOĞAL BİTKİLER
Paylaş
 
loading...

Sayısız endemik bitkiye ev sahipliği yapan verimli Anadolu topraklarında doğal bitkilerin birçok yararı vardır. Bu bitkiler ile birçok hastalıktan korunurken kilo vermenizde mümkündür. Şimdi gerek yağ yakan gerek metabolizmanızı hızlandıran gerekse de antioksidan özelliği taşıyan bu bitkileri tek tek sıralıyoruz.

KİLO VERDİREN DOĞAL BİTKİLER LİSTESİ

Biberiye: Daha çok yağ ve çay olarak tüketilen biberiye, sayısız faydasının yanı sıra sindirim sistemini hızlandırması ve bölgesel yağlardan kurtulmamıza yardımcı olması sayesinde çokça tercih edilmektedir.

Maydanoz: Özellikle suyunun çok zayıflattığı söylenen maydanozun suyuyla veya çiğ olarak tüketilmesi durumunda sindirim sistemini düzenler, idrar söktürür ve şişkinliği azaltır.

Mate Yaprağı:  Zayıflatıcı bitkiler arasında en önemlilerinden biri olan mate yaprağı,  vücuttaki fazla suların atılmasına yardımcı olur ve fazla yemek yenilmesinin önüne geçer.

Kekik Yağı: Yemeklere koyulması durumunda çok güzel bir lezzet katan kekik, vücuttaki fazla yağın atılmasını sağlayarak, metabolizmayı hızlandırır ve hazımsızlığı giderir.

Zencefil: Çok önemli bir C vitamini kaynağı olan zencefilin yararlarını saymakla bitiremeyiz. Zencefil bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak, idrar söktürerek, şişkinliği giderir ve kilo vermenizi sağlar.

Zerdeçal:  Karaciğer sağlığını destekleyen zerdeçal, yağ yakımını hızlandırır, idrar söktürür ve antioksidan özelliği taşır.

Yeşil Biber: İçinde yüksek miktarda C vitamini barındıran biberin özellikle acısı, yağ yakımını hızlandırır. Bunun yanı sıra terlemeye sebep olan yeşil biber hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

At Kuyruğu Bitkisi: Yağ hücrelerinin yakımında çok etkili olan at kuyruğu bitkisi, aynı zamanda idrar söktürücü özelliği sayesinde boşaltım sistemine yardımcı olur. At kuyruğu bitkisinin aşırı kullanımı ise son derece sakıncalıdır. Çünkü fazla kullanım durumunda böbreklere zarar verebilir.

Tere: Çiğ yenilmesi durumunda daha faydalı olan tere vücuttaki yağın atılmasına yardımcı olur.

Sinameki: Bağırsaklara son derece faydalı olan sinamekinin özellikle suyu çok faydalıdır. Sinameki sayesinde şişliklerinizden kurtulup kilo verebileceksiniz.

Fesleğen:  Hoş kokusunun yanı sıra vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur.

Zayıflamaya Yararlı Olan Bitkiler

  • Balık otu
  • Civan perçemi
  • Adaçayı
  • Ardıç tohumu
  • Kiraz sapı
  • Isırgan otu

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çay Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde yeşil çay faydaları, yeşil çay kilo aldırır mı ve yeşil çay kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 267 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com