Kilo Verdiren Kürler

Kilo Verdiren Kürler
Paylaş
 

Kilo Verdiren Kürler

Yiyeceklerin gazları, içinde barındırdıkları zararlı maddeleri yüzünden vücudumuzda çeşitli sorunlar meydana gelir. Bu sorunlardan en çok karşılaşılanı vücuttaki yağ ve ödemlerdir. Eğer bu sorunlardan şikayetçi iseniz ve bir an önce kurtulmam lazım, ne yapmalıyım diyorsanız; işe size anlatacağım kürleri denemekle başlayabilirsiniz.

Karbonatlı Su Kürü

Karbonatlı su küründeki malzemelerimiz oldukça kolay bulanabilecek malzemelerdendir. Elinize kağıt, kalem aldıysanız başlayın, malzemeleri yazmaya! 1 buçuk litre su, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı limon. Evet, evet bu kadarcık. Şimdi tarifimize geçelim:

Önce 1 buçuk litre suyu 1 tatlı kaşığı karbonat ile karıştırıp üzerine 1 tatlı kaşığı da limon ekleyin. Bu hazırladığınız karışımı bir tencerede 10 dakika boyunca kaynatın. Ardından kaynattığınız bu karışımın 1 saat boyunca soğumasını bekleyin. İşlemimiz hazır hale geldiğinde bunu sabah, öğle ve akşam yemeklerinden yalnızca 30 dakika önce birer bardak şeklinde tüketin. Kısa bir süre içinde kilo verecek ve gözlerinize inanamayacaksınız.

Maydanoz ve Beyaz Lahana Kürü

Kürümüzün tadı başta biraz farklı gelebilir. Fakat zaman geçtikçe tada alışacak ve değişikliği gördükçe içmeye devam edeceksiniz. Malzemelerimiz 1 buçuk litre su, 5-6 yaprak beyaz lahana, 9-10 dal maydanoz ve yarım çay bardağı limon suyu.
Hazırsanız tarife geçelim: 1 buçuk litre yani 6 bardak civarı suyu kaynatıyoruz. 5-6 yaprak beyaz lahanayı, kaynattığımız bu suya ilave ediyoruz. Ardından ocağımızı kısık ateşe alıp, 5 dakika daha kaynatıyoruz. Bunun üzerine 9 veya 10 dal maydanoz ilave ediyoruz. Son olarak da yarım çay bardağı limon suyunu ekleyip karışımımızı tamamlıyoruz. Karışım 25 dakika daha kaynadıktan sonra karışımımızı süzüyoruz. Bunun nedeni; posasından kurtulmak. Posasından kurtulduktan sonra kalan suyu bir gün dolapta bekletiyoruz. Ardından her gün yemeklerden önce içiyoruz. Hazırladığımız bu kür ile sindirim ve hazım kolaylaşacak, dahası metabolizmamız öncesine göre çok daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bol Su Tüketmek başlıklı makalemizde kilo vermek için tavsiyeler, zayıflama önerileri ve zayıflamanın püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 638 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com