Kilo Verme Süreleri

kilo verme süreleri
Paylaş
 
loading...

Kilo Verme Süreleri

Kilo problemi yaşayan birçok insan her hafta başı diyete başlar ve ikinci günü bu diyeti sonlandırırlar. Doğru diyetlerin seçilmemesi, özgüven eksikliği ve iradesizlik sebebiyle başlayan bütün diyetler kısa bir süre içerisinde sonlanmaktadır. Bu sebeple kilo vermek isteyenler önce iradesini güçlendirmeli ve kendisine güvenmelidir. Etkili diyet programları için özgüven ve irade vazgeçilmez kurallar arasındadır.

Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Kilo vermek için geliştirilmiş birçok kilo verme yöntemi bulunmaktadır.

  • Kilo vermek isteyenler öncelikle şeker veya hormonal hastalıklarının olup olmadığını tespit etmelidirler. Çünkü bu hastalıklarda kiloya neden olabilmektedir. Bu hastalıklar dolayısıyla kilo problemi yaşayan kişiler mutlaka doktor kontrolünde kilo vermelidirler.
  • Kilo verme süreci uzun bir sürece yayılmalıdır. Hızlı kilo alıp verme kişilerde çatlaklara ve sarkmalara neden olur.
  • Haftalık 500 gram ile 1,5 kiloya kadar kilo verilmesi söz konusu olabilir. Aksi halde hızlı bir kilo verme süreci ile karşı karşıya kalmış olursunuz.
  • Kilo vermek için yemeklerinizi azaltmalı, aldığınız kalorilere dikkat etmelisiniz.
  • Diyet yaparken spor da yapılması gerekir. Spor yapılmazsa verilen şeyin kilo olduğunu sananlar yanılmaktadır. Çünkü verilen kastır. Vücudunuz ne kadar zayıf olursa olsun hiçbir zaman fit olamazsınız. Çünkü kaybettiğiniz kaslar sizi zayıf gösterir. Ancak vücudunuzu sporla toparlamadığınız için belirli bölgelerdeki yağlanmalar rahatlıkla görülebilir.
  • Bol kalorili hamur işleri ve ekmek ile ilişkinizi kesmeniz faydalı olacaktır.
  • Diyet programlarını uygulayan kişilerin bunu geçici bir süreç olarak görmeden sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmesi gerekir.

Kilo Vermek İçin Bir Uzmandan Destek Alın

Kilo vermek için çeşitlik kilo verme tekniklerini uygulayanların başarıya ulaşması zordur. Kilo verilse dahi bölgesel incelme sağlanamaz ve istenilen vücuda sahip olunamaz. Bu sebeple bir uzmandan yardım alarak güzel bir zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Feridun Kunak Zayıflama Önerileri başlıklı makalemizde feridun kunak zayıflama, feridun kunak zayıflama 2017 ve feridun kunak zayıflama tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com