Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Kilo Verme Yolları Nelerdir
Paylaş
 

Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Bayanlar sürekli kilo vermenin yollarını aramaktadır. Ve bunu yaparken çeşitli diyet programları ve listeleri ile karşı karşıya kalırlar. Fakat özellikle internet ortamında yayılan bu bilgilerin ne derece doğru ve sağlıklı olduğunu bilmeden uygulayan kişiler; ya başarısız sonuçlar ile hayal kırıklığı yaşıyorlar ya da sağlıklarının ciddi anlamda kötü etkilenmesine sebep oluyorlar.

Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermenin yollarından bahsetmek gerekirse işe ilk olarak yavaş tüketimden başlamak gerekir. Yemeğinizi ortalama 20 dakikada içerisinde tüketmelisiniz. Çünkü insan beyni tokluk hissini bu süre zarfında algılamaktadır. Kilo vermeniz için gerekli olan şeylerden biri de düzenli uykudur. Çünkü uyurken vücudunuz yağ yakan bir hormon salgılandığı için saat 00.00 ile 02.00 arasında uyuyor olmanız gerekmektedir. Sofranızda lif içeriği yüksek sebze çorbaları veya tarhana ve mercimek gibi çorbaları tüketmeniz gerekir. Çünkü bu yiyecekler size tokluk hissi sağlayacaktır. Tabi ki çorbanızın sağlıklı olması ve kilo vermenize yarar sağlaması için hazır olmaması ve içerisindeki tuz miktarının çok yüksek olmaması gerekmektedir. Her gün yeşil çay tüketerek hem metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Bu sayede kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Gün içerisinde atıştırma ihtiyacı hissettiğinizde kendinizi tutun ve şekersiz sakız çiğnemeyi deneyin. Özellikle akşam yemeklerinde tercihinizi yağ içeriği yüksek, soslu yemeklerden yana kullanmamalısınız. Bu ağır ve kalorili yemekler yerine, su ve lif içeriği yüksek aynı zamanda kalorisi düşük besinleri tercih etmeniz sizin için kilo verme açısından daha iyi bir hareket olacaktır.

Sadece oturduğunuz yerden yediklerinize dikkat ederek kilo veremezsiniz. Bu yüzden her gün 30-40 dakika yürüyüş ya da 30 dakika ev temizliği yaparak bu şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmayı hızlı ve kolay bir hale dönüştürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalın Bilekler Nasıl İnceltilir? başlıklı makalemizde ayak bilekleri inceltme, bilek inceltme egzersizleri ve bilek inceltme nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 473 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com