Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir
Paylaş
 

Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Hayatınıza yeni bir pencere açmak, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve daha güzel bir görünüm kazanmayı kim istemez ki? Küresel bir problem olan, insanların %70’inin en büyük problemi olan fazla kilolar, belirli yöntemler uygulandığında kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir. Kilo verme yolları adı altında makaleler yayınlayanlar, haber yapanlar ve televizyonlarda program yapanların ortak ifade ettiği bir tabir vardır. Sağlıklı kilo vermek demek, hızlı kilo vermek demek değildir.

Sağlıklı Kilo Verme

Sağlığınızı riske atmadan, uzun vadede egzersizlerin de desteği ile verilmiş kiloların kalıcılığı ve vücuda etkisi çok daha önemlidir. Sadece 1 haftalık egzersizlerle kilo vermek mümkün olmayacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle, günlük almanız gereken besin değerlerini tüketmeli ve fazla kalori yakımı için ise spor yapmalısınız. Motorlu taşıtlar yerine, yürüme mesafesinde olan yerlere yürüyerek gidebilir, bisiklet sürebilirsiniz. Asansör yerine merdivenleri tercih ederek kalori yakımını sağlayabilirsiniz. Sadece spor salonlarına giderek spor yapmanız gerekmez. Evinizde herhangi bir maddi harcama yapmadan da egzersiz yapabilirsiniz. Kilo verme yolları arasında ortak bir şart ise günlük en az 1.5 litre su tüketmenizdir. Canınız tatlı bir şeyler istediğinde su içmeli, alkollü ve gazlı içeceklerin yüksek kalori miktarları ve sağlıksız olması nedeniyle tüketilmemelidir.Su içerek hem metabolizma hızınızı artırabilir, hem vücut sistemlerinin daha iyi çalışmasını sağlayabilir hem de günlük ihtiyacınız olan sıvı miktarını almış olursunuz. Düzenli bir uyku programınız olmalıdır. Gece geç saatlere kadar oturmak yanlış bir davranıştır. Akşam saat 9’a kadar vücudun salgıladığı büyüme hormonu, vücuttaki bağışıklık sistemini güçlendirir, hücrelerin daha çabuk yenilenmesini sağlar ve daha güzel görünmenize olanak sunar. Tüm bunların yanı sıra kilo verme yolları arasında ortak bir kriter de kahvaltıyı ihmal etmemektir.

Bir önceki yazımız olan Kalın Bilekler Nasıl İnceltilir? başlıklı makalemizde ayak bilekleri inceltme, bilek inceltme egzersizleri ve bilek inceltme nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 471 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com