Kilo Vermek İçin 3 Önemli Nokta

Kilo Vermek İçin 3 Önemli Nokta
Paylaş
 
loading...

Kilo Vermek İçin 3 Önemli Nokta

Kilo vermek, kararlı olduğunuz takdirde çocuk oyuncağı! Dalga geçmiyorum. Öncesi-sonrası diye adlandırılan ve büyük değişime uğramış kişilerin fotoğraflarına bir bakın. Onların hepsinin photoshop veya kandırmaca olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. İnsanlar kilo vermek için aylarını, yıllarını veriyor. Ama bununla beraber yemeyi içmeyi de ihmal etmiyor. Aslında püf nokta kilo verirken kendinizi aç bırakmamanız ve sağlıklı yaşam anlayışını günlük hayatınıza uyarlamanız. Pekii ya spordan ne haber? Tabii ki yediklerinize dikkat ederken sporu da ihmal etmiyorsunuz. Spor yaptım ben, her şeyi yiyebilirim anlayışından da bir an önce vazgeçin. Bu noktalarda anlaştığımıza göre bir şey daha belirtmek isterim. Ünlü iş adamı Vehbi Koç’un bir sözü vardı. ”Sağlığınızı 1 rakamı ile gösterin. Bundan sonra kazanacağınız bütün mevkileri, şan, şöhretleri. . .
Kazanacağınız bütün maddi, manevi varlıkları, 1’in yanına sıfırlar olarak koyun.
Binlere, milyonlara, trilyonlara ulaşabilirsiniz. Örneğin. . .
Doğdunuz, sağlıklısınız 1.
İlkokulu bitirdiniz 0, ortaokulu 0, liseyi 0, üniversiteyi 0, mastır yaptınız 0.
Çok sevdiğiniz bir işiniz var 0. Terfi ettiniz 0, bölüm müdürü oldunuz 0, genel müdür yardımcısı oldunuz 0, genel müdür oldunuz 0, yönetim kurulu başkanı oldunuz 0.
Seviyorsunuz 0, seviliyorsunuz 0. Nişanlandınız 0, evlendiniz 0, çocuk sahibi oldunuz 0, ikinci çocuk 0.
Çocuklarınız evlendi 0, torun sahibi oldunuz 0.
Mesleğinizde zirveye çıktınız 0.
Yaşadığınız kentte herkes sizi tanıyor 0, tüm Türkiye tanıyor 0.
Artık dünya çapında aranılır bir insan oldunuz 0.
Ve sağlık gitti.
00000000000000000000000. . . ”

Kilo Verirken Sağlığınızı Riske Atmayın

Bu yüzden sağlığınıza dikkat edin. Her ne yapmak istiyorsanız sağlığınızı ihmal etmeden yapın. Kilo vermek için de aynı şey geçerli. O yüzden ilk önce kan değerlerinizi ölçtürmekle işe başlayın. Kan değerlerinizde herhangi bir sorun var ise örneğin demir değeri az ise o halde onun için harekete geçin. Ona uygun gıdalar ile beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Et, süt, yumurta ve balık gibi besin değeri yüksek olan gıdalar hayatınızda önemli bir yerde dursun. Yoksa kilo vermek için ihtiyacınız olan gücü kendinizde bulamazsınız. Sürekli kendinizi yorgun, bitkin, uykusuz hissedersiniz. Yeteri kadar uyuduğunuz halde devamlı esnersiniz. Aslında bunun nedeni yorgunluk değil sizdeki kansızlık olabilir. Bu yüzden bir an önce önlem alın veya tedavi olun. Kilo vermeden önce bu tür önemli şeyleri asla aksatmayın. Yoksa bu hayatınıza bile mal olabilir.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 435 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com