Kilo Vermek İçin Doğal Çaylar

Kilo Vermek İçin Doğal Çaylar
Paylaş
 

Kilo Vermek İçin Doğal Çaylar

Kilo vermek isteyenlerin en çok sarıldıkları şeylerden birisi şüphesiz ki zayıflama çaylarıdır. Zayıflama çaylarının düzenli bir şekilde tüketimi kilo vermeye yardımcı olacaktır. Tabi ki tek başına zayıflama çayları kilo verdirmez. Eğer siz sürekli yerseniz, spor yapmazsanız, diyet uygulamazsanız sadece çaydan mucize beklemek yanlış olur. Bu nedenle zayıflama çaylarını mutlaka yardımcı olarak kullanmalısınız.

Zayıflama çaylarından en çok bilineni yeşil çay veya beyaz çay olarak nitelendirdiğimiz çaydır. Özelliği metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımına yardımcı olmasıdır. Fakat yüksek kafein içerir bu nedenle tansiyonda yükselmeye ve kalpte çarpıntıya neden olabilir. Yüksek tansiyon problemi olanlar dikkatli olmalıdır.

Zayıflatan Doğal Çaylar

Ananas çayı

Ananas çayı içerdiği bromelain enzimi ile zayıflamaya katkı sağlar. Bağırsakları çalıştırır ve sindirimi kolaylaştırır. Kilo vermek isteyenlere yardımcıdır.

Mate çayı

Mate çayı da en çok bilinen zayıflama çaylarından birisidir. Mate aslında bir Güney Afrika bitkisinin ismidir. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Guarana çayı

Guarana çayı çok yüksek miktarda kafein içerir. Metabolizmayı hızlandırarak etkisini gösterir. Kafein içerdiğinden dolayı yüksek tansiyon problemi olanlar dikkatli olmalıdır.

Greyfurt çayı

Greyfurt çayı da kendisi gibi kilo vermek isteyenlere yardımcı bir çaydır. İnsülin hormonu üzerine baskılayıcı etkisi vardır.

Kilo Verdirem Çay Tarifleri

Bu bilgilerden sonra sizlere birkaç tane de zayıflamanıza yardımcı çay tarifi verelim.

1.Zayıflama Çayı Tarifi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 parça turunç kabuğu, 1 tatlı kaşığı mate, 2 adet acı biber ve su
Yapılışı: Bitkilerin hepsi cam bir bardak içerine konur. Üzerine kaynamakta olan su eklenir. Ağzı kapatılarak 8-10 dakika kadar beklenir. Hazırladığınız bu çayı günde 3-4 kere içebilirsiniz.

2.Zayıflama Çayı Tarifi

Malzemeler: 1 parça meyan kökü, 1 tatlı kaşığı rezene, 1 çubuk tarçın
Yapılışı: Tüm malzemeler bir bardak içerisine konur ve üzerine kaynamakta olan su eklenir. Ağzı kapatılır ve 7-8 dakika beklenir. Bu şekilde hazırlanan çaydan günde 3-4 bardak içilebilir

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama başlıklı makalemizde Ayça Kaya Kahve ile Zayıflama, kahve içmenin faydaları ve kahvenin yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 861 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com