Kilo Vermek İçin Kendinize Kural Koyun

Kilo Vermek İçin Kendinize Kural Koyun
Paylaş
 

Kilo Vermek İçin Kendinize Kural Koyun

Kilo vermek için kendinize sınırlamalar getirin. Bu sınırlamalar işkence olmayacak düzeyde olur ise bu sayede hem sağlıklı yaşayacak hem de kilo vereceksiniz. Kilo vermeyi kendinize zarar verecek bir şey olarak algılamayın. Çünkü sadece fiziksel açıdan bir değişim yaşamak değil önemli olan sağlığınızı da tamamen düzene sokmak. Aslına bakarsanız bu yaptığınız şey ile siz geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Çünkü ilerleyen yaşlarda siz de bunun meyvelerini yiyeceksiniz. Sizinle aynı yaşta olan veya sizden 10 yaş küçük olan biri bile hastalıklarla, ağrılarla karşılaşacak. Ama siz sporunuzu yapar, kendinize birkaç basit sınırlama getirir ve boğazınızı tutarsanız siz kendinizle aynı yaşta olan insanlardan da sizden 10 yaş küçük insanlardan da çok daha sağlıklı olursunuz. Bunun nedeni kendinize dikkat etmeniz olacaktır.

Metabolizmanızı Hızlandırın

Değişim hemen olmaz. Çünkü vücudunuz ve metabolizmanız buna çoktan alışmış demektir. Yerleşen kilonun vücuttan atılması oldukça zordur. Aynı şekilde zayıf olan insanlar için de geçerli. Onların da kilo almaları oldukça zor. Bunun nedeni metabolizma hızınızdır. Metabolizmanızı hızlandırmak veya yavaşlatmak sizin elinizde! Nasıl mı? Size vereceğim bazı basit bilgi ile hem kendinizi çok daha zinde hissedecek hem de fiziksel olarak da çok daha iyi bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Üç Beyazdan Uzak Durun

Öncelikle hayatınızdaki beyazlara veda edin. Hep duymuşsunuzdur, üç beyazdan uzak durun lafını. Bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Hiç neden bu klişe olmuş artık dediniz mi? Ben söyleyeyim. Beyaz karbonhidratlar listesinde yer alan ekmek, pirinç, tahıl, makarna, patates gibi gıdalar sizin için sindirimi çok zor ve çoğu midede kalan gıdalardır. İlla ki yiyeceğim diyorsanız o halde sadece bunları sindirmek için 1, 5 saat egzersiz yapmanız gerekir. Ama yine de bana sorarsanız yememeye özen gösterin.
Size vereceğim en güzel bilgi eğer kilo vermek istiyor iseniz verdiğiniz enerjinin aldığınız enerjiden daha fazla olması gerektiğidir. Bunu nasıl yaparım derseniz, tek yol spor ve yediklerinize dikkat etmek!

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 466 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com