Kilo Vermek İçin Öneriler

Kilo Vermek İçin Önerilerr
Paylaş
 

Kilo Vermek İçin Öneriler

Hazır yiyecekler yaygınlaşıp, ucuzlaştıkça insanlar sürekli kilo alır hale geldi. Bize 2 dakikada söyleyip bitirmesi kolay gelen yiyeceklerin vücudumuza zararı oldukça büyük. Bununla birlikle mevsim kış olunca insanlar hareketsiz kaldıkları ve kendilerine spor veya yürüyüş yapmamak için sürekli mevsimi bahane ettiklerinden ötürü hiç kalori harcamaz hale geldiler. Siz de onlardan biri misiniz? O halde bu duruma bir an önce dur deyin. Kendinizi kontrol altına almaya başlayın. Ömür gelip geçiyor. Kendinize eziyet etmeyin. Kadın veya erkek kilo vermek istiyor ise öncelikle mutlaka kan tahlili yaptırması gerekiyor. Çünkü eğer vücudunuzda herhangi bir sağlık problemi var ise hem yememeniz gereken yiyecekler var olabilir hem de kilo vermeniz diğer insanlara göre çok daha zor olabilir. Bu yüzden eğer herhangi bir sağlık probleminiz varsa ilk işiniz onu çözmek olsun.
Eğer sağlıklı bir bireyseniz ve kilo vermek istiyorsanız; o halde başlıyoruz:

Zayıflamak İçin Tavsiyeler

Başta, kendinize belirli bir hedef koyun. Fakat bu hedef kesinlikle gerçekçi olsun. Kendinizi kandırmayın. Ayrıca sürekli değil ama haftada bir kez kendinizi tartıp hedefe ne kadar yaklaştığınızı ölçün ve bu sonucu kaydedin.

Uzun süre hareketsiz ve oturma pozisyonunda kalmayın. Sık sık kalkıp, hareket edin.

Hazır veya evde yapılmış tatlılar yerine meyveleri tercih edin.

Sebze yemeği yapıyorsanız; sebzeleri aşırı bir biçimde pişirmeyin. Yoksa hem vitamini ölür hem de size fayda sağlamaz.

Eğer gideceğiniz yer yakınsa herhangi bir vasıta kullanmayın ve yürüyün.

Günde en az 1, 5 litre su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Kilo vermek için acele etmeyin. Haftada 1 kilo sizin için yeterli olacaktır.

Masaya oturduğunuz anda sürekli bir diğerlerine yetişmeye veya bir an önce bitirip masadan kalkmaya mı çalışıyorsunuz? Yapmayın. Yeme hızınızı olabildiğince yavaşlatın. Ayrıca yemekleri daha uzun süre çiğnemeniz de sindiriminizi kolaylaştıracaktır.

Hiçbir yere aç gitmeyin. Bu hem sağlığınız açısından hem de kilo vermeniz açısından oldukça önemli. Çünkü dışarıda tüketeceğiniz yiyecekler muhtemelen hazır gıdalar. Bunlar bir de üstüne kızartma tarzı yiyecekler ise hiç riske girmeyin derim.

Diyet yapmak yerine hayat tarzınızı değiştirin. Ancak ve ancak yaşam stilinizi değiştirdiğiniz zaman kilo vermeniz kalıcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 418 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com