Kilo Vermenin 3 Yolu

Kilo Vermenin 3 Yolu
Paylaş
 

Kilo Vermenin 3 Yolu

Kilo vermek aslında abartıldığı kadar zor bir süreç değildir. Kilo vermek demek sizin sadece fiziksel görüntünüzün değişmesi demek değildir. Düşünsenize artık fotoğraflarda saklanmak zorunda kalmayacaksınız. Kendinize devamlı yeni bir açı bulmak fotoğraflardan göbeğinizi kesmek durumunda kalmayacaksınız. Her bir gün kendinize bakıp bu görüntünüzle gurur duyacaksınız. Bunları düşünüp çok daha kolay zayıflayabilirsiniz. İnsanlar sonuçlarını düşünmeden bir işe başlıyor ve maalesef sonuçlanamadan yarıda kesilmiş oluyor. Bunun yerine kendinizi motive edecek şeylere odaklanın.

Kilo Vermenin Faydaları

Kilo verdiğiniz zaman uyurken dahi çok daha rahat nefes alacak kendinizi çok daha dinç hissedeceksiniz. Kilolar ve fazla yağlar yüzünden koşamaz durumda iken şimdi kuş gibi hafif hissedeceksiniz. Artık her şey sizin için çok daha basit olacak. Bunlardan yeterince bahsettiğimize göre şimdi asıl hedefimize dönelim.

Zayıflamanın Kolay Yolları

Kilo vermenin 3 kolay yolu var. Dilerseniz şimdi onlara geçelim:

Kahvaltı

Öncelikle ilk hedefiniz aldığınızdan daha fazla kalori harcamak olsun. Bunu nasıl mı yapacaksınız?
Kesinlikle ama kesinlikle öğün atlamayın. Hele ki kahvaltıyı ne olursa olsun atlamayın. Kahvaltı günün ilk öğünü ve en önemli öğünüdür. Kahvaltı sizin gün içinde enerjik bir tempoda kalmanızı sağlar. Aynı zamanda metabolizmanız gece boyunca uyur. İşte o uyuduğu süreç boyunca yağ yakamaz. O yüzden onu uyandırmak ve harekete geçirmek için bir şeyler atıştırmanız şart. Üstelik kahvaltıyı atladığınız takdirde öğlen çok daha fazla acıkır ve bir anda kendinize yüklenirsiniz. Buna imkan vermemek için kahvaltıyı ihmal etmeyin.

Sebze Meyveler

Diğer bir önerim bol bol sebze meyve yemeniz konusunda. Acıktığınız zaman atıştırıyorsanız o halde abur cubur yerine buzdolabınızda her an taze meyve sebze bulundurun. Böylece bir havuç, maydanoz ve domates gibi besinlerle açlığınızı yatıştırmış olacaksınız.

Spor Egzersiz

Bunun dışında hareketsiz kalmayın. Mesela bisikleti herkes sever. Dışarıda süremiyorsanız bile evinize küçük de olsa bir bisiklet alın. Böylece hem gözünüzün önünde olacak hem de her istediğinizde kilo verebileceksiniz!

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 614 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com