Kilo Vermenin Etkili Yolları Nelerdir?

Kilo Vermenin Etkili Yolları Nelerdir
Paylaş
 
loading...

Kilo Vermenin Etkili Yolları Nelerdir?

Kilo mu vermek istiyorsunuz? Kararlı mısınız? Artık bu fazlalıklardan bıktınız mı? O halde bu işe önce bir profesyonel destek almak ile başlayın. Eğer buna üşeniyor veya gidecek durumunuz yok ise amatör takılayım diyorsanız eğer, o halde kendinize bir limit koyun. 40 günde tüm alışkanlıklarınızı bırakabileceğinizi biliyor muydunuz?

Zayıflamanın En Etkili Yöntemleri

O halde haydi harekete geçin. Spor ve rejimle alışkanlıklarınızdan kurtulun. Motivasyona mı ihtiyaç duyuyorsunuz? O halde internette veya gazetelerde bununla ilgili haberler okuyun. Kim nasıl kilo vermeyi başarmış bunlara bir göz atın. Bu kilo vermeyi başarmış insanların öncesi ve sonrası fotoğraflarına göz gezdirin. Sonuç olarak kendinize bir hedef belirleyin ve kaç kilo vermek istediğinize veya hangi bedene inmek istediğinize karar verin. Ayrıca kilonuzun size ne gibi kötü etkiler yaşattığını düşünün. Hatta bunları listeleyin. Kilonuzun sizi yapmaktan alıkoyduğu her bir şeyi düşünün ve yazın. Kilolarınız sizi istediğiniz kıyafetleri giymekten de alıkoyuyor. Asıl olarak kilo vermekten ziyade kilolarınızdan, fazlalıklardan kurtulduktan sonra yapacaklarınızı düşünün. Bunu yaptığınız zaman beni çok daha iyi anlayacaksınız. Bunları düşündükçe bu sizi çok daha fazla hırslandırcaktır. Hatta sizi en çok hırslandıracak şey de bu olacaktır. Fakat spor yapmadan da fit kalmayı beklemeyin. Aklınızdan çıkarın.

Kilo Vermek İçin Beslenme Nasıl Olmalı?

Diğer önemli nokta ekmek yemeyin. Canan Karatay’ın da dediği gibi ekmekten uzak durun. Şekeri en minimuma indirin. İçtiğiniz çay ve kahvelere şeker atmayı bırakın. Yemeklerde ve salatalarda kullandığınız yağı en aza indirgeyin.

Hayatınızdan unu çıkarın. Fakat ekmek gerçekten yemeyin. Size bir yarar sağlamaz. Türk toplumu olarak nedense küçük yaşlardan beri bize öğretilen ekmeksiz doymayacağımızdır. Fakat inanmayın. Yok öyle bir şey! Onun yerine besin değeri yüksek kalori değeri düşük gıdaları tercih edebilirsiniz.
Masabaşında çalışma, sigara, alkol, umarsızlık, sorumluklardan kaçmak ve benzeri birçok sebep sizin kilo almanıza yol açar. Ama adım atmak sizin elinizde evinize en yakın spor salonuna yazılıp içkiyi sigarayı bırakmakla işe başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesiyle kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 460 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com