Kışa Formda Girmenin Yolları

Kışa Formda Girmenin Yolları
Paylaş
 

Kışa Formda Girmenin Yolları

Çoğu insan kilosuna sadece yazın dikkat eder. Kışın umurunda olmaz. Kilolarını kalın kıyafetlerle, montlarla kapatmaya çalışır. Yazın tatile çıktığımız zaman açık büfenin büyüsüne kapılır ve sanki hiç kilo almayacak ya da bir anda aldığımız kilolardan kurtulacakmışçasına yemeye başlarız. Sonradan eve döndüğümüz süreçte de bunun pişmanlığını yaşayıp, aldığımız bu kiloları nasıl vereceğimizi düşünür dururuz. Eğer mevsim kışsa ve bahaneniz çoksa ama bir yandan da harekete geçmek istiyorsanız birkaç basit ipucuyla yazın o açık büfede aldığınız kilolardan bir an önce olabildiğince kurtulabilirsiniz.

Bol Su İçmeyi İhmal Etmeyin

– Öncelikle herkesin bildiği fakat uygulamada sorun yaşadığı bir şeyden bahsedeceğim bu da su tüketmek. Havalar soğudukça su tüketimi de gittikçe azalıyor. Fakat vücudumuzun her an suya ihtiyacı var. Atladığımız noktalardan biri ise susuzluk hissinin açlıkla karıştırılması. Yanlış duymadınız. Deneyin ve görün. Eğer daha yemek yiyeli bir veya 2 saat geçmiş ama siz aç gibi hissediyorsanız bir bardak su içip açlığı düşünmemeye çalışın ve görün!

Salatanın Kalorisine Dikkat Edin

– Bazı insanlar salatayı bile kalori küpü haline getirebiliyor. Nasıl mı? Salatanın içine her türlü sosu fazlasıyla katıyor. Yağı, tuzu bolca koyuyor. Bir de üstüne yetmiyor, ekmekle yiyor. E ben ne anladım salatadan? Tabii ki bir kızartma kadar olmasa da böyle bir yol izlediğiniz zaman salatanız da kalori kaynağına dönüşebilir. Bu yüzden salata yerken yağını az koymaya ve de salatanızı limon, sirke ve nar ekşisiyle tatlandırın. Hem tadı size ot gibi gelmeyecek hem de bu doğal tatlandırıcı sıvılar sayesinde yağ yakımınız daha da hızlı olacak.

Meyve Suyu Yerine Meyvenin Kendisini Tüketin

– Teknolojinin faydası olduğu gibi getirdiği zararlar da yok değil, maalesef. Bir anda meyve sıkacakları çıktıktan sonra insanlar meyvelerin suyunu içmeyi meyvelerden daha çok tercih etmeye başladı. Fakat meyve suyuyla bizim aldığımız vitamin miktarı arasında kayda değer bir miktar var. Meyvenin suyunu içtiğimiz zaman alacağımız vitamin miktarı düşer. Üstüne üstlük aldığımız kalori miktarı da artar.

Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirmek İçin Bitki Çayları

– Kış aylarında havaların da soğumasıyla bağışıklık sistemimiz düşer. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için de bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için adaçayı, böğürtlen, ıhlamur gibi çayları tercih edebilirsiniz. Çaylarınızı da yudumlarken şekersiz olmalarına özen gösterin. Şeker vücudumuzun çalışmasında en az ihtiyaç duyduğumuz şeydir ve bunu doğrudan almak kendimize yapacağımız en zararlı şeylerden biridir. Bu yüzden şekersiz çay içme alışkanlığı kazanmakta özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Görgü Kuralları başlıklı makalemizde görgü kuralları, görgü nedir ve görgüsüzlük hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com