Kışın Kilo Almamanın Yolları

Paylaş
 

Kışın haliyle insanlar çoğunlukla evlerinde oturuyorlar ve bu oturma süresince ağızlar boş kalmıyor sürekli birşeyleri yemek istiyor aynı zamanda yediğimiz bu besinler daha sonra hareketle ve egzersizlerle eritilmediğinden öylece kalıp sizin daha da kilo almanıza neden oluyor. Kışın kilo almamak veya ağzınızı durdurmak istiyorsanız sizler için bir kaç önerimiz olacak. İşte sizler için hazırladığımız o öneri listesi ve kışın kilo almamanın yolları!

kiloverme_460Bu konuya özellikle bayanlar daha çok takıntı yapıyor yani bir çok bayan evinde sürekli olarak oturmak zorunda kaldığından besinleri tüketip daha sonrasında egzersiz yapmak zor geldiğinden yiyip yiyip oturuyorlar daha sonra da tartıya çıktıklarında derinden bir; ”Yuh!” çekiyorlar ki kendi yaptıkları hatalara kendileri düşüyorlar fakat üzülmeyin biz sizler için bunun çözüm yollarını araştırdık ve sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle kışın kilo almamak istiyorsanız; ”lifli gıdaları tüketmeniz gerekiyor yani içeriğinde fazlasıyla lif bulunan besinler sizin daha az acıkmamanıza neden olacaktır.” Lifli gıdalara örnek olarak sizlere; ”Kepekli ekmeği, meyve ve sebzeleri önerebiliriz.” Diğer bir yandan kilo almak istemiyorsanız bu besinleri yedikten sonra bol bol egzersiz yapmanız gerekiyor veya spor salonuna yazılmanız gerekiyor.

Bir yere davetli olabilirsiniz ama davetli olduğunuz yere asla aç gitmeyin! Misafiri olduğunuz ev sizler için bir çok yemekler hazırlayacaktır ve bu yemekleri mutlaka yemeniz gerekiyor yoksa küserler ama olsun siz asla aç olarak gitmeyin, yapılan yemeklerden azar azar yemeye dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Hangi Besinler Tok Tutar? başlıklı makalemizde açlığı dindirecek besinler, Hangi Besinler Tok Tutar? ve lifli besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 424 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com