Kivi Yemek Kilo Verdirir Mi ?

Paylaş
 

Kivi kilo verdirir mi sorusuna kivi mevsimine yaklaştığımız için siz diyet yapanlar tarafından hep düşünülmektedir. Kivi portakal ve mandalina gibi şekerli ve C vitamini dolu bir meyvedir. İçerisinde çok fazla şeker olduğu için enerji verici fakat fazla kaloridir. Şeker insan vücudunda fazladan alındığında yağ bazlı lifler oluşturur. Bir süre sonra yakılamadığından vücuda sonradan yakılmak için yağ olarak depolanır. Bu yüzden kiviyi diyet yapanlar 1 taneden fazla tüketmemelidir. Tükettiklerinde ise 1 bardak sıcak su içmeleri önerilir. Kivi şeker oranı yüksek olduğundan ayrılırken su ile karşılaşırsa çözünebilir. Böylelikle yağa dönüşme oranı bir nebze olsa da azalır.

Kivinin Faydaları Nelerdir ? Videomuzu izlyebilirsiniz.

[youtube id=”A3WQBPtrg3A” width=”490″ height=”300″]

Bir önceki yazımız olan Zumba Dansı Kilo Verdirir Mi ? başlıklı makalemizde hangi danslar zayıflatır, zumba kilo verdirir mi ve zumba nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1345 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] güney kısmında bulunan Yangtse vadisine özgü bir bitki çeşididir. En basit tabiri ile kivi odunsu bir gövdeye sahip olan ve yapraklarını her yıl dökmekte olan bir asma […]

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com