Kocamla Sürekli Tartışıyoruz

Kocamla Sürekli Tartışıyoruz
Paylaş
 
loading...

Kocamla Sürekli Tartışıyoruz

Eşler arasındaki iletişim sorunları genellikle sık sık münakaşalarla başlıyor. Bayanların kocamla sürekli tartışıyoruz şeklindeki yakınmaları bu sorunun habercisi niteliğindedir. Kocamla sürekli kavga ediyoruz, bir türlü orta yolu bulmak mümkün olmuyor. Oysa kulağa ne kadar hoş geliyor değilmi, “senin için” yada “sen istiyorsan elbette” sözleri. Biraz daha duyarlı davranarak iletişim kurmaya çalışmak özellikle karşıdakine değer verdiği onun kararlarının kendiniz için ne kadar önemli olduğunu hissettirmek bu aşamada çok yararlı olacaktır. Elbette eşlerin her ikisinin bu şekildeki yaklaşımı daha mutlu bir yuva için olmazsa olmazlardandır. Ölçüyü her şekilde aşmamak gerekir, sürekli sen bilirsin demek fikirleri ortaya koymamak bu defa bayanın mutsuz olmasına neden olacaktır. Aksine her şe benim istediğim gibi olacak demekte sorun oluşturacaktır. Kocam benimle birlikte yatmıyor, benimle ilişkiye girmiyor boyutuna geldikten sonra problemin çözümü daha zorlaşacaktır. O halde kocamla sorunlarım var ne yapmalıyım, öncelikle kendinizi ifade etme ve size olan yaklaşımını geri çevirmemelisiniz. Kocamla sevişemiyoruz, mutsuzum gibi sorunların üstesinden gelebilmek için oldukça duyarlı davranmak gerekir.

Kocamla sürekli kavga ediyoruz

Yaşam boyu birlikteliğe evlilikle adım atan gençler evlilik öncesinde birbirlerini görebilmek, birlikte zaman geçirebilmek için her fırsatı değerlendirmektedir.  Sürekli kavgalar kocam benimle birlikte yatmıyor, ilişkiye girmiyor, ayrılık aşamasına geldik ve benzeri sorunları yaşıyorlar. Pozitif enerji insanın yakınlarını etkiler, sürekli sıkıntılı ve stresli bir hal aynı şekilde yakın çevremizi de etkileyecektir. Stres atma ve benzeri şekilde sorunlardan uzaklaşabilmek için birlikte zaman geçirmek ilk günden beri karı kocanın birlerini etkileyen güzel yönleri göz önünde bulundurmaları gerekir.

Kocamla sorunlarım var ne yapmalıyım?

Evli insanların öncelikleri arasında her zaman ailelerini ve yuvalarını korumaya çalışmaları gerekir. Buna sebep olarak halk arasında gelin kaynana ilişkileri sürekli gündemdedir. Bayanların kaynanamdan kocamı nasıl kurtarırım demeleri ilk bakışta ailesi için gibi algılanmasına rağmen, kayınvalidenin anne olduğu ve evlatlarının aslında üzülmesini istemediklerini görmek gerekir. Kadınların bu şekildeki sorunları eşleri çok derinden etkileyerek arada kalmalarına neden olmaktadır. Sorunun kaynağına inilmeli ve gereken fedakarlığı eşlerin her ikisinin yapması gerekir. Kontrolü sürekli elde tutmaya çalışma problemlerin daha fazla büyümesini sağlayacağı unutulmamalıdır.

Kocamla mutsuzum

Kişinin mutluluk konusunda neler düşündüğü ve bunu ne şekilde değerlendirdiği önemlidir. Kocamla sevişemiyoruz, birlikte zaman geçiremiyoruz. Kimisi için iltifatlar birlikte zaman geçirmek mutluluk kaynağı olurken kimisi için ekonomik özgürlükler mutluluk olarak değerlendirilmektedir. Oysa insanın kocasının yaşam boyu her şeyini kendisine adamış olacağı düşüncesi bütün çalışıp çabalaması ailenin huzuru için yönünde değerlendirilmesi olumlu sonuçlar verecektir. Evlilik müessesinin zarar görmesini engelleyecek yükümlülükler her iki taraf için zorunluluktur. Evlenip ayrılan bir çok çiftin pişmanlığı her ne kadar gizlemeye çalışsalarda ortadadır.

 

Bir önceki yazımız olan Atıştırarak Zayıflayın başlıklı makalemizde atıştırarak zayıflama, yemek yiyerek zayıflama nasıl olur ve yiyerek kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 634 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com