Kristal Eşyalarınıza Doğru Bakım Yapmanın Püf Noktaları

Kristal Eşyalarınıza Doğru Bakım Yapmanın Püf Noktaları
Paylaş
 

Kristal Eşyalarınıza Doğru Bakım Yapmanın Püf Noktaları

Evinizde bulunan kristal eşyalarınıza doğru bakım yapmak için aşağıda ki maddeleri okuyarak kristal temizliğinde ve bakımında aklınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

Kristal Eşyaların Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Kristallerinizi her defasında sıvı bulaşık deterjanı ile temizlemeye özen gösterin. Temizleme esnasında parmağınızda yüzük v.s. varsa çıkarmanız eşyanızın çizilmemesi açısından önemlidir, unutmayın!
  • Bardakların en hassas kısımları tahmin edersiniz ki ağız kısımlarıdır. Daha ince ve hassas olması onu daha çabuk çatlama ve kırılma riski ile karşı karşıya getirir. Bardaklarınızı temizlerken onları ağız aşağı şekilde bırakmamanızı tavsiye ederiz, zira kırılma riskleri yükselir
  • Kristallerinizi temizlemenin yanı sıra temizlik sonrası tekrar eski yerlerine yerleştirme konusunda da dikkatli olmak şart. Kristallerinizi yerleştirirken aralarında ufak bir mesafe koymayı ihmal etmeyiniz. Kristaller sıcakta genleşme gösterebilir ve buda sıkışık dizilmiş kristal eşyaların birbirlerine dokunmaları ve çizilmelerine zemin hazırlar.
  • İnce cam ve Kristal eşyalarınızı sıcak suya sokacaksanız onları yan şekilde sokmaya dikkat ediniz. Çatlama ve çizilmeye karşı temizlik öncesi lavabonuzun altına plastik bir koruyucu koyabilirsiniz.
  • Sirke ile kristallerinizi temizleyebilirsiniz. Sirke kristallerinizi daha parlak ve lekesiz bir hale getirecektir. Sirke ile temizleme yapmak için bir fincan beyaz sirke ve üç fincan ılık suyu karıştırarak eşyalarınızı temizleyin. Sonrasında kurumaya bırakın. Sirkenin kristaller üzerinde ki etkisini kurulama aşamasından sonra sizde fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabınız Boya Tutmuyor mu? başlıklı makalemizde Ayakkabım boya tutmuyor, Ayakkabım boyanmıyor ve Boya tutmayan ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 587 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com