Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon
Paylaş
 
loading...

Lazer Epilasyon

Eski zamanlardan beri kadınlar, istenmeyen tüylerinden kurtulmak istemişlerdir. Bunun içinde değişik bir çok yönteme başvurmuşlardır. Örneğin,kadınların hemen hepsi özellikle yaşları ilerledikçe yüzlerindeki kıllardan şikayetçi olmuşlardır. Bazı kadınlarda hormon el bazı rahatsızlıklar bir takım kıllanmalara neden olmaktadır. Fakat aşırı kıllanma yalnızca kadınları değil, erkekleri de etkileyen bir sorundur. Erkeklerde kadınlar kadar bu tüylerden rahatsız olmuş ve kurtulmak için ellerinden geleni yaparak, çeşitli yollara başvurmuşlardır. Erkeklerde omuz, sırt ve kulak bölgeleri, kadınlarda ise göğüsler, bacaklar, yüz ve alt karın bölgeleri problemli kabul edilen bölgelerdir.

Kılların tıraş edilmesi, cımbızla alınması veya ağda uygulanması geçici olan yöntemlerdir. Değişen teknoloji sayesinde bu amaçla üretilen bir takım kremlerde mevcuttur. Bu kremler kıl dökücü olarak adlandırılabilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kişinin istenmeyen tüylerden en hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulma yolu lazer epilasyon yoludur. Bu yöntemde, soğutma sistemli lazer tekniği sayesinde lazer ısısı, cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eder. Lazer epilasyondaki, lazer ışığının dalga boyu  melanin pigmentince emilir.

Lazer epilasyondaki amaç, lazer ışınlarının doğru bir dozda kıl köküne ulaştırılması, tekrar kıl kökü üretmesini engelleyecek şekilde köke zarar vermesi, böyle kıl hücresinin yeni kıl üretmesinin önüne geçmesidir.

Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken dikkat etmemiz gerekenler;

Mutlaka bu konuda tecrübeli ve uzman bir yere gitmeniz gerekmektedir. Bir çok kişi, tamamen ticari amaçlarla, doktoru dahi bulunmadan iş yerleri açmaktadır.

Kişilerin böyle yerlere giderek lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Bu iş yerlerinde kısa yoldan para kazanabilmek için, etik olmayan ve sağlıksız koşullar fazlasıyla bulunabildiğinden bir çok kişi zarar görmektedir. Baktığımız zaman, cildinde yanık oluşanlar, kıl kökleri azalmayıp sadece incelenlerin sayısı oldukça fazladır. Hatta bu sebeple açılan davaların sayısı gün geçtikçe arttığı için, Sağlık Bakanlığı doktoru olmayan iş yerlerinin açılmasını yasaklamış, açık halde bulunanları da kapatma kararı almıştır. Sizde seçiminizi yaparken mutlaka, başında doktor bulunan, tek amacı ticari kazanç olmayan yerleri tercih edin ve ağda salonundan bozma sokak arası iş yerlerini tercih etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 261 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com