Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyu neye iyi gelir, Maden Suyu zararlımı, Maden Suyu kilo verdirirmi, Maden Suyunun faydaları
Paylaş
 
loading...

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyunun cilde faydası

Cilt bakımı için kullanılan doğam malzemelerden bir tanesi de maden suyudur. Maden suyunun cildi temizleyici ve nemlendirici etkisi bulunmaktadır. Bu etkinin sağlanması için saf maden suyunun kullanılması gerekmektedir. Maden suyu ile ciltte biriken kirlerin atılması ve temizlenmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra ciltteki tıkalı bulunan gözeneklerin açılmasına maden suyu yardımcı olmaktadır. Ciltteki yağları ve kirleri temizlemekle birlikte maden suyu cildin daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamakta oldukça etkilidir.

Maden suyunun sindirim sistemine faydası

Maden suyunun sağladığı faydalardan biri de sindirim sistemi üzerinde etkili olmaktadır ve bu fayda genel olarak pek çok insan tarafından bilinmektedir. Sağlıklı olan bireyler maden suyu tükettiği takdirde içilen bu su mide ve bağırsaklar üzerinde düzenleyici bir etki meydana getirmektedir. Bunun için maden suyunun tavsiye edilen miktardan fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde sağlık açısından istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir.

Maden suyunun kalp ve damar hastalıklarına faydası

Bilindiği üzere maden suyunun hem cilt bakımı hem de hastalıklar üzerinde birçok faydası bulunmaktadır. Fayda sağladığı hastalıklardan biri de kalp ve damar hastalıklarıdır. Örneğin damar sertleşmesinin temelinde magnezyum eksikliği vardır. Dolayısıyla maden suyu magnezyum bakımından zengin olduğundan dolayı damar tıkanıklıkları üzerinde fayda sağlamaktadır. Ayrıca vücut gelişimi üzerinde faydalı olduğu da maden suyu ile ilgili tartışılan konular arasında yer almaktadır.

Maden suyu kaç kaloridir? 

Maden suyuna kalori açısından bakıldığında sevindirici bir sonuçla karşılaşmak mümkündür. Maden Suyu neye iyi gelir, Maden Suyu zararlımı, Maden Suyu kilo verdirirmi, Maden Suyunun faydalarıÇünkü maden suyunun kalorisi yaklaşık olarak sıfırdır. Bunun altında yatan en büyük nedenlerden biri ise maden suyunun hiçbir işlem görmemesi ve doğal bir kaynak olmasıdır. Dolayısıyla kilo sorunu yaşayan insanlar gönül rahatlığı ile içebilmektedirler. Burada önemli olan nokta soda ile maden suyunu birbirine karıştırmamaktır. Çünkü ikisi birbirinden farklı içeceklerdir. Sodanın elde ediliş şekli maden suyundan farklıdır. Soda suyun karbondioksit ile doyurulması sonucunda elde edilen bir çeşit içecektir. Dolayısıyla kalori açısından bakıldığında da bu iki içecek türünün kalorileri birbirinden farklı olabilmektedir.

Maden suyu zayıflatır mı?

Günümüzde birçok insan maden suyunu sıklıkla ve severek tüketmektedir. Dolayısıyla maden suyu zayıflatır mı ya da maden suyu kilo aldırır mı konusu insanlar arasında merak konusu olmaktadır. Maden suyu kalori bakımından fakir olduğundan dolayı kilo aldırıcı bir özelliği bulunmamaktadır. Bunun aksine zayıflamaya yardımcı özellikte olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bu nedenle maden suyu diyet yapan kişiler için rahatlıkla diyet listelerine dâhil edilebilmektedir. Vücudun ihtiyaçlarını karşılayan içecek olarak görülen maden suyu genellikle boş mide üzerine tüketilmemelidir. Günde ortalama iki şişe maden suyu içmenin insan bedeni için ideal olduğu yönünde açıklamalar bulunmaktadır. Bu nedenle maden suyunu aşırıya kaçmadan tüketmek gerekmektedir.

Maden suyu neye iyi gelir?

Maden suyunun iyi geldiği alanların başında cilt bakımı ve güzellik gelmektedir. Doğal ve yararlı bir nitelik taşıdığından dolayı maden suyu cilt güzelliği için oldukça faydalıdır. Cilde daha sağlıklı ve gergin bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra maden suyunun en bilinen diğer bir faydası ise kabızlık sorununa iyi gelmesidir. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde sindirim sistemini düzenleyici bir özelliğe sahiptir. Böbrek ve idrar yollarında meydana gelebilecek taş oluşumunu önleyici etkisi bulunmaktadır. Birçok insanın ortak sorunu olan selülitlere karşı da koruyucu özelliği vardır. Ayrıca hamilelere ve emziren annelerin de maden suyu tüketmeleri yarar sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kekik Suyu Yararları başlıklı makalemizde Kekik Suyu Faydaları, Kekik Suyu Hangi Durumlarda Kullanılır ve Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 346 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com