Mantar Hastalığı

Mantar Hastalığı
Paylaş
 
loading...

Mantar Hastalığı

Mantar hastalığı; yaklaşık olarak 50 kadar mantar türünün sebebiyet verdiği çeşitli cilt ve tırnak rahatsızlıklarıdır.Bu mantarlar genelde dış etkenlerden çok zor etkilenen inatçı mikroorganizmalar olup her tür zorlu yaşam koşullarında varlıklarını devam ettirebilme özellikleri vardır.

Vücut temizliğine dikkat etmeyen, başkalarının kişisel eşyalarını kullanan (havlu,ayakkabı,diş fırçası,çorap,giysi vb.) insanlarda rastlanma olasılığı çok daha yüksektir. Genelde bulaşıcı olup vücudu çeşitlerine göre farklı şekilde tahrip ederler.Hastalığın giderilmesinde etkin olan bitkisel tedavi yöntemleri:

Mantar hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri

Devetabanı ile mantar hastalığına çözüm

Bir avuç devetabanı yaprağı ile bir miktar papatyanın üzerine iki litre kadar kaynar su dökülür ve bir çorba kaşığı tuz katılarak dinlendirilir. Elde edilen su ile mantarlı bölge yıkanır.

Fesleğen ile mantar hastalığına çözüm

Fesleğen ile devetabanı dövülerek ezilir. Elde edilen bu karışım gül yağı ile karıştırılarak merhem haline getirilip mantarlı bölgeye sürülerek uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Kemik Erimesi başlıklı makalemizde Kemik erimesi hastalığı tedavisi, Kemik erimesine bitkisel tedavi ve Kemik erimesine iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 435 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com