Mayo Diyeti Nasıl Yapılır?

Mayo Diyeti
Paylaş
 
loading...

Mayo diyeti nasıl yapılır

Mayo diyeti

Tatilde sıklıkla denize girenler ve yazı daha formda geçirmek isteyenler için önerebileceğimiz diyet ise Mayo diyetidir. Bu diyeti uyguladığımızda özellikle mayo bölgelerindeki yağlardan ve bikini bölgelerinde ki yağlardan kurtulmuş olacağız. Tabi sadece diyet yağları yakmada yetersiz olabilir. Bunun için de diyetle beraber spor yapmak da etkin bir rol oynamaktadır.

Mayo diyetinin diğer diyetlerden farkı bölgesel olmasıdır. Öncelikle belirtmek isterim ki mayo diyeti yaparken tek bir yemek çeşidi ile karnımızı doyurmamamız gerekir. Karbonhidratlar, yağlar, vitaminler ve proteinleri yeterli miktarda tükettiğimizde hem vücudumuz için gerekli besinleri tüketmiş olacağız hem de formda kalmış olacağız. Mayo diyetinin yanında bahsetmiş olduğumuz spor için de belirli önerilerimiz var. Bunlardan en önemlisi bel kısımlarındaki yağları eritmek için uygulanan spordur.

Mayo diyetinin yanında düzenli olarak uygulayacağımız bu hareket sayesinde kısa bir süre zarfında yağlarımızdan kurtulmuş olacağız. Öncelikle en önemli hareket ayakta dik bir vaziyetteyken yanlara doğru (ayaklara doğru) ellerimizi indirmek ve sanki parmaklarımıza kadar değdirmek. Bu hareketi günde 20-40 kez düzenli uygulamak yağları eritmemize yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Şok Diyet başlıklı makalemizde 3 Günlük Şok Diyet Listesi, hızlı kilo verdiren diyet ve hızlı zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 412 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com