Mevsimine Göre Meyve Diyeti

Mevsimine Göre Meyve Diyeti
Paylaş
 

Mevsimine Göre Meyve Diyeti

Her sezon büyük ilgi gören diyet listeleri kişilerin metabolizma, vücut tipi özellikleri gibi aynı zamanda da mevsimlere göre değişiklik gösterir. Çünkü diyet sırasında uygulanması ve tüketilmesi gereken besinlerinde kendi mevsimlerine göre faydaları vardır.

Doğru bir diyet listesi beraberinde başarılı bir sonuç getireceği için, listede bulunan besinleri eksiksiz bir şekilde tüketmeniz ve bu diyet programını sporla desteklemeniz gerekmektedir. Diyet listesinde bulunması gereken başlıca besinlerden biri kuşkusuz ki kırmızı biberdir. Kırmızı biber içeriğinde bulunan capsaicin maddesi sayesinde metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlar ve yağ yakımı durumunu hızlandırarak kolaylaştırır. Ayrıca kırmızı biber ile verdiğiniz kiloları geri almanız mümkün değildir. Eğer acı seviyorsanız listenizde bulunan kırmızı biber sizi çok fazla mutlu edecek gibi görünüyor. Tabi kırmızı biberin tok tutucu özelliğini unutmamak gerekir. Yine listelerin en gözdesi olan ve tüketilmesi gereken yeşil çay sayesinde ise; daha hızlı kilo verebilecek ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaksınız. Tabi ki bu başarıyı sağlaması için yeşil çayı her gün düzenli bir şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Tadı oldukça ekşi ve acıması olan greyfurt, içeriğinde bulundurduğu vitaminler sayesinde yağ yakımı açısından oldukça yararlı bir meyvedir. Özellikle sabahları aç karnına greyfurt tüketimi yaparsanız faydasını daha rahat görürsünüz. Yeşil mercimek ise içeriğinde bulundurduğu yüksek lif oranı sayesinde hem kilo vermenize yardımcı olur hem de düşük kalorisi sayesinde rahatça yemeğinin ve salatasının tüketilmesi uygun görülmektedir.

Kim sevmez ki sert, bal gibi ya da ekşi elmaları! Bir de bu elmalar kilo vermenize yardımcı oluyor dersek ne hissedersiniz? Mutluluğunuz boşa değil çünkü elma tüketmek hızlı kilo vermeyi sağlayan etkenler arasındadır. Elmanın içeriğinde bulunan lifler sayesinde hem kilo vermeniz kolaylaşır hem de elmayı tükettiğinizde kendinizi tok hissetmenizi sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflatan Meyve : Kivi başlıklı makalemizde kivi kaç kalori, kivi ne kadar yenmeli ve kivi yağ yakar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 923 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com