Meyvelerin Tıbbi Yararları

Meyvelerin Tıbbi Yararları
Paylaş
 
loading...

Meyvelerin Tıbbi Yararları

Vücudumuzda oluşabilecek sorunların çözümü için doğadan yardım almamız mümkündür. Hangi meyvenin hangi rahatsızlığa iyi geldiğini bilmemiz o rahatsızlığı bitkisel, doğal yoldan yok etmemize veya hiç başlamadan sorunun önüne geçmemize yardımcı olur. Sizler için hangi meyvenin hangi rahatsızlığa iyi geldiğini araştırarak aşağıda bu bilgileri sizinle paylaştık. Sayfanın bir çıktısını alarak her an elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

İncir Faydaları

Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan incir ayrıca cinsel gücün de artmasına neden olur.

Elma Faydaları

Böbrekleri temizleyen elma sindirim rahatsızlığı yaşayanlar için tüketilmesi büyük önem taşıyan meyvelerdendir.

Kayısı Faydaları

Halk arasındada bilinen en iyi kan yapıcı meyvelerden biri olan kaysı güzel bir cilt ve saça sahip olmak isteyenler tarafından da tercih edilmesi gereken bir meyvedir. Ayrıca kayısı kanserin önlenmesine de yardımcı olur, iyi bir karotenoid kaynağıdır.

Muz Faydaları

Kas sistemine ve Kalbe faydası büyüktür. Yorgunluk ve ishalin bir numaralı düşmanıda diyebiliriz.

Vişne Faydaları

Mineral ve Vitamin bakımından zengin olan vişnenin koyu renklisini tercih etmelisiniz. Koyu renkli vişne açık renklisine göre daha fazla mineral içermektedir.

Greyfurt Faydaları

Sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Diş etlerinin kanamasını azaltır, Soğuk algınlığına iyi gelir ve Greyfurt lifleri ile tüketildiğinde kolestrolü düşürür

Portakal Faydaları

Grip, Kalp hastalığı, Felç, Soğuk algınlığı gibi sorunlara iyi gelen portakal kış aylarında bol miktarda tüketilmelidir.

Mandalina Faydaları

Vücudumuzun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan mandalina da kış aylarında bol miktarda tüketilmelidir.

Üzüm Faydaları

Böbreklerin çalışmasını uyaran üzüm düzensiz kalp atışını da düzene sokar. Ayrıca bununla kalmayan üzüm karaciğeri temizler. Eğer siyah üzüm kabukları ve çekirdekleri ile beraber yenirse hücreleri yenileme özelliği gösterir.

Kavun Faydaları

Endişeye ve Uykusuzluğa iyi gelen kavun ayrıca bağırsak ve cilt kanserine de iyi gelir. Bağırsak ve cilt kanserine karşı Amerikan Kansert Topluluğu tarafından tavsiye edilmektedir.

Karpuz Faydaları

Karpuzun kabuğunda bol miktarda bulunan çinko iktidarsızlığa birebirdir ve ayrıca Karpuz tüketimi böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur.

Kiraz Faydaları

Kiraz meyvesi kolestrolü düşürür sapı ise mükemmel bir idrar söktürücüdür.

Armut Faydaları

Kalp – Damar sağlığı, Alçak kan basıncı ve fiziksel performans arttırıcı özelliği bulunan armutta her fırsatta tüketilmesi gereken meyvelerin başında yer almaktadır.

Çilek Faydaları

Siğara dumanı bol olan bir ortamda bulunması gereken kişilerden birisiyseniz çilek bu sorunla sizin için savaşmaya hazır bir meyvedir. Çilek sigara dumanının zararlarını minimuma indiren muhteşem bir meyvedir.

Sivribiber Faydaları

Özellikle şişkinliği azaltmaktadır. Bunun yanı sıra Tırnaklara, Saç ve cilde iyi gelmektedir.

Brokoli Faydaları

Mide kanseri riskini ve yemek borusu kanseri riskini minimuma indiren brokoliyi tüketirken tazeliğine özen gösterin.

Lahana Faydaları

Yaşlanmayı önleyen mineral olaran bilinen selenyum lahanada bol miktarda mevcuttur ve ayrıca erkeğin cinsel gücünü arttırması ile meşhurdur lahana.

Havuç Faydaları

Bilindiği üzere havuç bir enerji deposudur. Bunun yanı sıra Karaciğerin safra salgılamasına ve yüksek kolestrolün düşürülmesine de yardımcı olmaktadır.

Salatalık Faydaları

Kasları gençleştiren salatalık deri hüncrelerinin elastik bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Sarımsak Faydaları

Tansiyonu düşüren sarımsak kandaki pıhtılaşmayıda azaltır. Özellikle bazı mide kanseri türlerini önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

Ispanak Faydaları

Karaciğeri, Kan dolaşımını ve lenf bezlerini güçlendirir.

Bir önceki yazımız olan Kenevir başlıklı makalemizde esrar nerde yetişir, kenevir nasıl kullanılır ve kenevir nelere iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 528 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com