Meyveli Yoğurt Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

Yaz aylarında en çok merak ettiğimiz konulardan biri zayıflatıcı besilerdir. Meyveli yoğurt ile zayıflanır mı sorusu da bu konulara dâhildir. Yoğurdun ve meyvenin elbette pek çok yararı bulunmaktadır. Ancak bu yararlı besinleri diyet ve spor ile desteklerseniz istediğiniz başarılı sonuca çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Nasıl Zayıflatır?
Meyveli yoğurt direk olarak zayıflamaya yardımcı bir besin değildir. Meyvelerin içerisinde şeker mevcuttur. Fakat bu sofra şekerleri kadar zararlı bir şeker değildir. Limitleri aşmadığınız sürece bu şekerin vücuda herhangi bir zararı olmadığı gibi kilo almayı da tetiklemez. Yoğurt zaten bağırsak çalıştırıcı aynı zamanda da protein deposu çok sağlıklı bir besindir. Bu nedenle meyveli yoğurdu sabahları kahvaltı yerine tüketirseniz iş yerinizde yediğiniz poğaça ve simitler yerine oldukça sağlıklı bir tercih yapmış olacaksınız. Böylelikle daha az kalori alarak kilo vermenizi hızlandıracaksınız. Yine aynı şekilde dilerseniz ara öğün olarak da meyveli yoğurt tüketebilir böylece ders çalışırken, ya da iş yerinde çalışırken eliniz çikolataya gitmeyecek. Bu da size azalmış kilo olarak geri dönecektir.

Meyveli Yoğurt Nasıl Tüketilmelidir?
Piyasada çok fazla meyveli yoğurt çeşidi bulunmaktadır. Ancak içeriklerine dikkat ederseniz içlerinde şeker ve yağ olduğunu görürsünüz. Kimilerinin içerisinde katkı maddesi bile olabilir. Bu nedenle kendi meyveli yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Yağsız yoğurt ve ya probiyotik yoğurt içerisine mevsime göre dilediğiniz meyveleri ekleyerek tüketebilirsiniz. Ananas, kırmızı meyveler ve kivi yoğurda en çok yakışan meyvelerdir. Yine zayıflamaya yardımcı olması açısından yoğurdunuzun içerisine iki tatlı kaşığı Chia tohumu eklerseniz onu öğlen yemeği niyetine yiyebilirsiniz. Chia tohumu sizi çok uzun süre tok tutacak ve içerisinde bulunan pek çok vitamin ve mineral ile birlikte vücudunuza yarar sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kısır Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde diyet kısır tarifi, kısır şişmanlatırmı ve Kısır zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 2165 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com