Mısır Püskülü Çayı İle Zayıflama

mısır püskülü çayı
Paylaş
 
loading...

Mısır Püskülü Çayı ve Zayıflama

Mısır püskülü mısırın meyve kısmını çeviren iplik gibi ince kısmıdır. Mısır kadar mısır püskülünün içerisinde vücudumuzun sağlıklı olmasına katkı sağlayacak potasyum, kalsiyum ve sodyum gibi elementler ve mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller ve elementler vücudumuzun metabolizmasını hızlandırarak diyet yaptığımız zamanlarda bize destek sağlayacaktır. Zayıflamanıza yardımcı olucak bu besinin aynı zamanda detoks etkisi de bulunmaktadır. Mısır püskülünü çay olarak ya da kurutup blendır yardımı ile toz haline getirerek besinlerimiz ile karıştırabiliriz.

Mısır Püskülünün Zayıflamaya Yardımcı Olmasının Sebepleri

  • Metabolizmamızı fazla çalıştırarak vücudumuzdan atıkları kolayca atar.
  • Yağ yakıcı özelliği sayesinde vücuttaki yağ oranınızın düşmesini sağlar.
  • Tokluk hissi yaratarak açlığınızı bastırır.
  • Kandaki şeker oranını dengede tutacağı için diyet yaparken size destek sağlayarak enerjik kalmanızı sağlar.
  • Vücuttaki ödemin idrar yoluyla atılmasına yardımcı olurken, vücudumuzdaki ödemden kaynaklı şişkinliği indirerek diyet sürecinizde sizi motive eder.

Mısır Püskülünün Kullanım Şekilleri ve Sıklıkları

Mısır püskülünü dilerseniz çay olarak dilerseniz gün içerisinde ara öğünlerde almış olduğunuz besinlerin içerisine toz haline getirerek takviye edebilirsiniz.

Mısır Püskülü Çayı Yapılışı

1 su bardağı mısır püskülü çayı hazırlamak için 1 su bardağı kaynamış suya ince ince kıydığınız bir tutam mısır püskülünü ya da kurutup blendırdan geçirdiğiniz 2-3 çay kaşığı mısır püskülü tozunu kaynamış suya atınız. Mısır püsküllerini 5-6 dakika kaynamış suda demledikten sonra süzünüz.

Mısır püskülü çayının zayıflamaya olan etkilerinin artmasını istiyor iseniz çayınızı demlerken içine 3-4 tane kurumuş kiraz sapı, mate çayı, yeşil çay ile karıştırabilirsiniz. Bu diyet içecekler karışım sayesinde ödem çözücü etkisi ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi arttıracak daha kolay ve daha hızlı kilo verebileceksiniz.

Kullanım Sıklığı

Mısır püskülü çayını günde 2-3 bardak olacak şekilde sabah kahvaltılarından, öğle yemekler ve akşam yemeklerinden önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Mısır püskülü çayını yemeklerden önce tükettiğiniz takdirde tokluk hissi yaratacak yemek yeme isteğinizi azaltacaktır. Böylece kilo verme konusunda yardımcı olacaktır.

Mısır Püskülü Tozu

Kurumuş mısır püskülünü blendırdan geçirerek elde edeceğiniz tozu gün içerisinde ara öğünlerinizde 1 kase yoğurta 3-4 kaşık atıp karıştırabilirsiniz. Böylece açlık hissinizi bastıracak, kan şekerinizi dengede tutarak enerjik kalmanızı sağlayacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar

Mısır püsküllerini rutubetsiz ortamda saklamanız gerekmektedir.

Yaz aylarında birçok sebze ve meyve gibi mısırda dış etkenlerden korunması amacıyla zirai ilaçlara maruz kalır. Bu yüzden diğer sebze meyve ve mısır püsküllerini sağlığınızın korunması açısından dikkatle yıkamanızı tavsiye ederiz.

Mısır ve mısır içerikli ürünlere alerjisi olanların kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Hamile bayanların doktorlarına danışarak kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren 10 Bitkisel Çay başlıklı makalemizde kilo verdiren bitki çayları, zayıflatan bitki çayları ve zayıflatan bitki çayları hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 959 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com