Miyomların Belirtileri, Tedavisi

Miyomların Belirtileri, Tedavisi
Paylaş
 

Miyomların Belirtileri, Tedavisi

Kadınlar için önemli ve sık sık sorulan miyomların ilaç ile tedavisimi mümkünmü? Rahim bölgesinde olan miyom kadınların hekimlere sordukları en çok sorulardan bir tanesidir. Doktorlar miyomun ilaçla tedavisinin mümkün olmadığını söylemektedir. Miyomu ilaç ile ne küçültebilirler, nede yok ederler. Doktorlar tedavisi edilerek yok edileceğini söylüyor. Bazı kesim doktorları ise miyomlar için ilaç ile damar şekli aldırdıklarını söylüyor. Yani miyomların büzüşüp damar gibi gözükmesini sağlayan ilaçlar var. Bu küçülme sayesinde yok etmek için çok büyük kolaylık sağlanıyor. Tedavisini yaptırmadan önce doktorlar ilaç tedavisini öneriyor. İlaç ile tedavi bir süreç olduğu için beklentilerin büyük olmaması gerekiyor. Yani küçültme ve büzüşme orta seviyededir.

Miyom Belirtileri

Adet kanamasının çok olması ve sık sık olması
Karının alt kısmının ağrıması
Sürekli idrar
Gaz sorunu
Kabızlık

Bu belirtilerin herhangi birine göre ameliyat şekillendiriliyor. Yani miyom büyükse belirtileride büyüktür. Sadece rahim dışı değil, rahim içindede miyomlar var ve en çok belirtisi adet kanamasıdır. Adet sık sık ve çok kanıyorsa, miyom rahim içinde olabilir. Miyomun baskısı sonucu bu kanama oluyor. Miyomların kısırlığa yol açtığıda uzmanlar tarafından belirtiliyor. En çok kısırlık gösteren miyom, rahim içi miyomdur. Diğer bölgelerdeki miyomlarda bu oran çok düşüktür. Rahim içindeki miyomlar bebeğin yerleşeceği kısımlarda çok sık görülüyor.

Miyomların Tedavisi

Miyom tedavisi ise kişideki belirtilere göre belirleniyor. Cerrah tarafından en uygun şekilde tedavi ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Anksiyete Bozukluğu başlıklı makalemizde Anksiyete Bozukluğu Belirtileri, Anksiyete Bozukluğu Nedir ve Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 542 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com