Motivasyonla Kilo Vermek

Motivasyonla Kilo Vermek
Paylaş
 
loading...

Motivasyonla Kilo Vermek

İnsanlarda bazı durumlar kelebek etkisi yaratır. Gördükleri diğer insanlar, çevresinde spor yapmaya alışık insanlar, yediklerine dikkat eden insanları gördükçe insan daha çok heveslenir, kilo vermek için. Bundan birkaç yıl önce haberlerde izlemiştim. Bir adam 45-50 yaş civarında idi. Amerika’ya gitmiş. Etrafına bir bakmış ki neredeyse herkes her sabah koşuyor. Bizimkisi ise uyuşuk uyuşuk davranıyor ve oturduğu yerde göbek büyütüyor. Bir hafta sonra çevresindekilerin de etkisiyle spora başlamış. O yerinden kalkıp su almaya üşenen adam bir anda her sabah koşar, spor yapar hale gelmiş. Yani çevrenizdekilerin tam tersi şekilde olması da sizi aynı biçimde etkileyebilir. Mesela eğer çevrenizde çok fazla kilolu insan var ise sizin kilonuz fazla olduğu hale kendi gözünüze dahi batmaz. O yüzden spor salonuna uğrayın. Spor salonuna gittiğiniz zaman ve en azından 3 aydır spor yapan birini gördüğünüz zaman siz de bir an önce başlamak isteyeceksiniz. Bakın, dikkat edin.

Spor yapan insanlar günlük hayatta da çok daha hareketli. Spor sizin hayatınızı büyük ölçüde etkiler. Spor yapma sayesinde daha hızlı hale gelirsiniz. İşlerinizi bir çırpıda halledersiniz. Yataktan kalkmak sizin saatlerinizi almaz. Bunun dışında spor sizin uyumanıza bile etki eder. Çok ciddiyim. Nefes alış tarzınız bile değişir. Spor yaptığınız zaman vücut da yorulduğu için daha çabuk ve rahat uyursunuz. Uykunun değerini beynen de anlar ve çok daha derin aynı zamanda aralıksız bir biçimde uyursunuz. O yüzden uzun lafın kısası spor yapın. Hayatınız olumlu yönde çok büyük ölçüde değişecek.

Aslına bakarsanız Ayşe veya Ahmet bile sizi etkiler. Çünkü gözünüzde küçük gördüğünüz insanlar bile kilo verme problemini çözmüş ve bir yılda istediği kiloya inmiş ise siz onları görüp feyz alırsınız. Aslında bir gazla başlayıp görüntünüzü tamamen yenileyebilirsiniz. Düşünün. Bir elbise aldığınız zaman veya aynı elbiseyi mankende gördüğünüz zaman mankende hep küçük bedeni seçerler değil mi? Neden derseniz, kusursuz bir fizik insanların daha çok dikkatini çeker ve öyle olmasalar bile manken sayesinde sıradan bir elbise bile güzel gelir. O sayede kendilerinde de öyle duracağını düşünüp satın alırlar. Sizin yapacağınız da kilo verme sürecine başladıktan sonra kendinize uygun olan bedeni değil bir küçük bedeni almak. Bu sayede bir an önce o kıyafetin içine girmek isteyecek ve kendinizi daha iyi kontrol etmeye başlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 466 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com