Müsli Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

Bir diyete başlamaya karar veren herkes, ilk olarak kahvaltının önemini öğrenir. Tüm gün vücudun ihtiyacı olan vitamin ve liflerin alınması gereken öğün olan kahvaltıda alınan kalorileri harcamak için, önünüzde bir tam gün olduğundan, kalori hesabı yapmayı bırakmamak kaydıyla, midenizin doymasını sağlamalısınız. Diğer öğünler küçültülmüş porsiyonlarla devam edebilir, fakat kahvaltı, vücutta yağ yakılmasını sağlayacak gıdalar alınarak yapılmalıdır ki, diyet başarıya ulaşabilsin. Tüm bunları sağlarken, kendinizi iyi hissetmenizi de sağlamalısınız ki, başladığınız diyet, kısa sürede bozulmasın. Yediklerinizden mutsuz olan vücut, daha fazla yemenizi sağlamak için sizi zorlayacaktır.

Müsli İle Zayıflamak Mümkün Mü?
Müslinin içinde, işlenmemiş fakat yemek için uygun fiziksel hale getirilmiş tahıllar vardır. Tercihinize göre, içine kuru meyve eklenmiş olanlardan da tüketebilirsiniz. Müslinin içindeki tahıllar, vücudun daha fazla kalori yakması için gerekli olan metabolizma hızını sağlayacağı gibi, içeriklerindeki lifler ile de uzun süre tokluk hissi yaşatacağından, yeme isteğini bastıracaktır. Bu etkileri sebebiyle zayıflamaya katkısı vardır. Kuru meyvelerin de kalori içerdikleri unutulmamalı, tüketilecek miktara dikkat edilmelidir. Müsli, oldukça kuru bir gıda türü olduğundan, süt veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilmektedir. Bu şekilde tüketecekseniz, süt ve yoğurdun, yağlarının alınmış olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Müsli Nasıl Yenir?
Müsli, yemeye hazır şekilde paketlenmektedir. Çok kuru olduğundan, süt ve yoğurt ile yemesi daha kolay hale getirilmektedir. Bir süre sonra, sürekli aynı şekilde yemek sıkıcı olabileceğinden, farklı tariflere ihtiyaç duyulacaktır. Müsliyi bir karıştırma kabına alarak, bir yumurtanın beyazı, az miktarda bal ile karıştırarak, üzerine yağlı kâğıt serilmiş fırın tepsisine, kaşık ile koyarak, hafifçe bastırarak şekil verdikten sonra, 10 dakika kadar pişirebilirsiniz. Bu şekilde, bir vitamin bar yapmış olacaksınız. Hazırladığınız bu vitamin barını, gün içinde de farklı zamanlarda tane tane tüketebilir, bu faydalı gıdadan yararlanma sürenizi, kahvaltı ile sınırlandırmamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kısır Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde diyet kısır tarifi, kısır şişmanlatırmı ve Kısır zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 904 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com