Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

Ne Zaman Hamile Kalabilirim
Paylaş
 

Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

Gebe kalma zamanı kadının kendisini hazır hissettiği en ideal zaman olarak belirlenmelidir. Genellikle çalışan bayanların iş yaşamı ve kariyerlerini göz önüne alarak daha planlı zamanda hamile kalmaya çalışırlar. Ne zaman hamile kalabilirim diyen bayanların dikkat etmesi gereken dönemler vardır. Adet döngüsü dikkate alınarak gebelik haftası hesaplama yöntemi kullanılarak kesin sonuçlar alınabilmektedir. Makalemizde gebelik haftası nasıl hesaplanır detaylarıyla görebileceksiniz.  Hamileliğin hesaplanması ardından gebelik belirtileri sürecinde sağlıklı bir doğum için bayanları bir takım sorumluluklar beklemektedir. Çocuk nasıl yapılır, Hangi günlerde hamile kalınır? Kolaylıkla yapılan hesaplama yöntemleri sayesinde istenilen zamanda doğum yapma şansı kadınların büyük oranda hedeflerini tamamlayarak iş yaşamlarında kariyerlerini olumsuz yönde etkilemeyecektir. Anlatılanların ışığında akşam karar verince elbette sabah bebek olmayacak. İlerleyen dönemde oluşabilecek riskleri hesaplayarak en doğru kararı almak gerekmektedir.

Gebelik haftası hesaplama

Gebelik haftası nasıl hesaplanır, hamile kalma döneminin dışında beslenme dahil bir çok zorunluluğun düşünülerek geçirilmesi gereken dokuz ay gibi bir süre bulunmaktadır. Bebeğin gelişimi ile orantılı olarak bu dönemde bayanın yaşamını etkileyecek değişiklikler meydana gelecektir. Gebelik döneminde zaman geçtikçe hareketlerinde bir miktar azalma olan kadınlar içerisinde bulundukları psikolojik durumu dikkate alınarak daha çok ilgiye ihtiyaç duyarlar. Aile bağlarının karı kocanın karşılıklı olarak birbirlerine sevgi ve saygılarının çok önem kazandığı dönemdir. Hamilelik hesabı yapılan düzenli doktor kontrolü ile en kesin şekilde yapılmaktadır. Bu sürede hamileliğin hesaplanması ile birlikte kadın doğuma hazır hale gelecektir.

Gebelik belirtileri

Ne zaman hamile kalabilirim, ideal bir doğum için hangi günlerde hamile kalınır, çocuk nasıl yapılır, kışınmı yoksa yazınmı doğum yapılmalıdır, gibi sorunları bir kenara bırakmak içerisinde bulunduğunuz en ideal durumu tercih etmek gerekir. Adet döngüsü ortalama olarak 28 günde bir tekrarlandığında, adet başlamasını takiben 13. ve 15. günleri hamile kaman oranının en yüksek olduğu günlerdir. Erkek spermi kadının vücudunda 72 saate kadar canlı şekilde bulunabiliyor. Bu zaman aralıkları hesaplanarak gebeliğin oluşu sağlanabilir. Gün aşırı cinsel ilişki erkeğin sperm sayısının düşmesini önleyeceği için daha etkili bir yöntem olarak kullanılabilir.

Doğum kontrol hapı kullanın hanımlar daha dikkatli davranmalıdır. Bir süre daha hamileliğin gerçekleşmesini engelleyebilecektir. Cinsel ilişki sırasında kullanılan çeşitli maddeler spermlerin canlılık oranını düşürebileceği unutulmamalıdır. Sağlıklı bir doğum yapabilmek için düzenli sağlık kontrollerinin önemi asla ihmal edilmemelidir. Hamileliği olumsuz yönde etkileyecek bütün tutum ve davranışlardan kaçınmak gerekmektedir.

Bir takım sağlık sorunlarının oluşması sebebiyle doğum yapma planlarının ertelenmesi gerekebileceğinde bu dönemde eşlerin bir birlerinin sağlığını düşünerek hekimlerin tavsiyeleri doğrultusunda harekete etmeleri gerekir. Annenin sağlığı düşünülmeden yapılan çocuk sahibi olma planları ilerleyen günlerde aile için ciddi sorunların oluşumunu sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dukan Diyetinde Kabızlık Sorunu başlıklı makalemizde diyette kabız olmak, diyette kabız olmamak için neler yapmak gerekir ve diyette kabızlık hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 198 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com