Ne Zaman Yemek Yemeliyiz?

ne zaman yemek yemeliyiz
Paylaş
 

Kilo vermek isteyenler yemek yiyecekleri zamandan ziyade ne yediklerine daha çok dikkat edip bu yönde araştırmalar yapıp bu yönde tedavi görüp para harcamaktadırlar. Halbuki ne yediğiniz kadar, yediğiniz besinleri gün içerisinde ne zaman yediğinizde oldukça önemlidir. Günün bazı dönemleri yediğiniz besinler kilo almanıza sebep olurken, bazı besinler ise sağlığınıza daha faydalı gelmektedir.

İlk Önce Sağlam Bir Kahvaltı

Gün içerisinde en önemli öğün kesinlikle kahvaltıdır. Çünkü bu öğünde yiyeceğiniz yemekler günün geri kalanına tesir edecek ve gün içerisindeki yeme düzeninizi belirleyecektir. Sabah tüketilen besinleri yakabilmeniz için önünüzde koskoca bir gün olması sebebiyle sabahki öğününüzde diğer öğünlere göre biraz da olsa fazla yiyecek ve içecek tüketebilirsiniz. Bunun yanında kahvaltı uzun süren bir gecenin ardından süre gelen bir öğün olduğu için düşük olan kan şekerini yükseltme açısından da son derece önemlidir. Sabah kahvaltınızı doğal meyve suları ve siyah çay ile birlikte standart kahvaltılık olan peynir, zeytin, domatesle birlikte geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra yeşil sebzelerle birlikte yumurtayı da sabah sofranızdan eksik etmeyin. Kahvaltınız uyandıktan sonra 1 saat içerisinde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Öğle Yemeğine Dikkat

Biz imkanı olanlara saat 12:00 ile 14:00 arasında öğle yemeklerini, hafif yiyecekler olan çorba vb yemeklerle geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Ancak çalışan insanların öğle yemeğini zamanında ve evinde yapması pek mümkün değildir. Bu yüzden bu bireylerin daha enerji verici yiyecekler tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

Akşamları ve Geceleri Yemek Yemekten Uzak Durun

Özellike bulunduğumuz yaz aylarında uyku tutmayan bireyleri çok uzun geceler beklemektedir. Bu uzun gecelerde ise bünye ister istemez acıkmakta ve yemeğe ihtiyaç duymaktadır. Fakat bu saatlerde özellikle de uykuya yakın saatlerde yemek yemek oldukça tehlikelidir. Çünkü bu saatlerde yenilen yiyecekler uyku hali sebebiyle vücudun hareketsiz olmasından dolayı vücut tarafından yakılamayacak ve direk kiloya dönüşecektir. Bu sebeple siz okuyucularımıza özellik saat 20:00’den sonra herhangi bir şey yememeyi şiddetle öneriyoruz.

Bu öğünlerin arasında acıktığınız durumlarda ise bu öğünleri daha çok hafif besinler olan meyve ve çorba gibi yiyeceklerle geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oryantal Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde oryantal ile kilo verenler, oryantal ile kilo verilirmi ve oryantal ile kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 393 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com