Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?
Paylaş
 

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Kimi zaman bayanların şikayet ettikleri sorunlardan biri, kimi zaman ise erkeklerin.. Elbise üzerine yanlışlıkla bulaşan oje lekesinden kolay kolay kurtulmak eğer yöntemi bilmiyorsanız hiçte kolay değildir. Halk arasında da bilindiği üzere oje lekesi aseton kullanarak kolay ve pratik bir şekilde çıkartılabilir. Bir diğer oje temizleme işlemi ise eşit ölçülerde ki alkol ve eter karışımıdır.

Bu işleme başlamadan önce lekenin farklı bölümlere akmaması ve durumun daha kötü bir hal almaması için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta vardır.

Oje Lekesini Çıkarma Yöntemi

Oje lekesini kumaş üzerinden ister aseton ile ister alkol ve eter karışımı ile çıkarmaya çalışmadan önce lekeli bölgenin altına 4-5 kat katlanmış beyaz bir bez parçası koyun. Lekenin çıkması için siz elbiseyi silerken öte yandan da leke alttaki bez parçasına geçmeye başlayacaktır. Bu aşamada dikkatli olmanız gereken durum, lekenin başka bir bölgeye akmamasıdır. Lekeli yerin altına koyduğunuz bez parçası haricinde bir yere bulaşmaması için özen göstermeniz gerekmektedir.

Leke bu işlem sonrası hemen çıkmazsa işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Sonrasında ise lekeli bölümü sildiğiniz aseton veya diğer karışımın uçması için silinen bölümü bir süre havalandırmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabınız Boya Tutmuyor mu? başlıklı makalemizde Ayakkabım boya tutmuyor, Ayakkabım boyanmıyor ve Boya tutmayan ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 463 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com