Oryantal Zayıflatır mı?

oryantal ile kilo verme
Paylaş
 

Zayıflamak için çabalayan bireyler diyetin yanında bir spor programı uygularlarsa daha çabuk sonuç alabilirler. Ancak sıradan spor hareketlerinden ve spor türlerinden sıkılanlar için size çok önemli bir önerimiz olacak: Oryantal dans. Özellikle bel bölgesinin incelmesine yardımcı olan oryantali sizler için irdeleyeceğiz.

Oryantal yapan çoğu dansözün kusursuz vücutlara sahip olduklarını görebiliriz. Bunun en önemli sebebi oryantalle uğraşmalarıdır. Oryantal çok hareketli bir dans türü olması sebebiyle oryantal sırasında kalori yakımı en üst seviyelere çıkmaktadır. Oryantal yapan biri 1 saatte yaklaşık 700 kalori civarı kalori harcamaktadır. Bu da demek oluyor ki günde 1 saat oryantal yaparak haftada 7000 kalori yakabilirsiniz. 7000 kaloride yaklaşık 1 kiloya denk gelmektedir. Kadınların tercih ettiği bu dans türünün hareketleri genellikle kalça, göğüs, bel ve bacak hareketlerinden oluşmaktadır.  Bu bölgelere genel olarak baktığımızda vücudumuzun en çok kilo alan ve kilo vermenin en zor olduğu bölgeler olduğunu görebiliriz.

Oryantal yaparak kilo veren kadınlar verdikleri kiloları çok sistemli bir şekilde verdiklerini söylüyorlar ve ayda ortalama 5 kilo verdiklerini görüyoruz. Kilo vermenin yanında çok eğlendiklerini ve boş zamanlarını oryantal yaparak değerlendirdiklerini söylüyorlar. Diyetle birlikte oryantal yapanlar ise aç kaldıkları zamanlarda oryantal yaparak hem açlıklarını unuttuklarını hem de oryantal yaptıkları için yağ yakıp kilo verdiklerini söylüyorlar. Son olarak oryantal yapan kadınların söylediklerine göre bu işin olmazsa olmazı müzik. Müzik sayesinde hareketleri daha sistematik ve dengeli yaptıklarını ve daha çok eğlendiklerini ve bu sayede de vücutlarının her bölgesinden eşit oranda yağ yaktıklarını söylüyorlar.

Oryantal yapamayan bayanların ise üzülmesine kesinlikle gerek yok. Çünkü oryantal hareketlerinin önemli bir kısmının zor olması sebebiyle zorlanabilirsiniz. Bunun için internetten açtığınız oryantal figürlerini elinizden geldiğince taklit ederek oryantal yapıp zayıflayabilirsiniz.

Oryantal kilo vermenin yanında duruş bozukluklarınızı düzeltmekte ve kireçlenmeyi önlemektedir.  Aynı zamanda oryantal sayesinde boş zamanlarınızı değerlendirip gün içerisinde daha enerjik olabilirsiniz. Sizde oryantal yaparak hem eğlenebilir, hem de kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Televizyon Karşısında Yemek Yemenin Zararları? başlıklı makalemizde bebeklere televizyon karşısında yemek yedirmek, televizyon karşısında yemek yemek ve televizyon karşısında yemek yemenin zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 481 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com