Papatya Faydaları

Papatyanın Faydaları, Papatya Neye İyi Gelir, Papatya Hangi Hastalıklara Faydalı, Papatya yararları, papatya şifaları
Paylaş
 

Papatya Faydaları

Popüler bir doğal destek ürünü olarak kullanılan papatya faydalarıile bilinen ve üretilen pek çok ilacın içinde etken madde olarak kullanılan bir bitkidir. Papatya dendiğinde aklımıza baharın geldiğini müjdeleyen sarı tomurcuklu beyaz yapraklar gelmektedir. Herkes için papatya mutluluğun bir sembolü sayılabilir. Dünya genelinde her gün 1 milyon bardak papatya çayı tüketildiğini biliyor muydunuz? Alman ve Roma papatyası en çok bilinen ve şifalı bitki olarak kullanılan türler arasında sayılabilir. Papatyanın vücudumuza sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Papatya Nelere İyi Gelir?

  • Uyku bozukluğu olanlar yatmadan 1 saat önce düzenli olarak papatya çayı tüketebilirler.
  • Deri döküntüsü olan cilt hastalıkları tedavisinde papatya kürleri kullanılabilir.
  • Romatizmal ağrılı hastalıklara papatya tedavisi etkilidir.Papatyanın Faydaları, Papatya Neye İyi Gelir, Papatya Hangi Hastalıklara Faydalı, Papatya yararları, papatya şifaları
  • Yemeklerden sonra tüketilen papatya çayının sindirime destek sağladığı bilinmektedir.
  • Gastrit ve çeşitli mide rahatsızlıklarında rahatlatıcı etki papatya ile sağlanabilir. Mide kasılmalarını engelleyici özellik gösterir.
  • Özellikle çayının kokusu gebelikte yaşanan sabah bulantıları için doğal destek sağlayabilir.
  • Alerjik bünyeler üzerinde etkili tedavi uygulanabilir.
  • Stres azaltıcı etkisi ile bilinmektedir. Kaygıyı azaltarak psikoloji üzerinde genel bir rahatlama sağlar.

Papatya Hangi Hastalıklara Faydalı?

Bağırsak sorunları üzerinde de etkili bir tedavi sağlayan papatya iltihap tedavilerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Ağız ve dişlerde yaşanan sorunlarda doğal tedavi sağlanabilir. Apse tedavisinde ise hazırlanan papatya suyu gargara olarak kullanılabilir. Sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya faydaları oldukça fazladır. Mevsiminde doğal olarak toplanan ve kurutulan papatyalar ile sağlıklı ve hoş kokulu çaylar hazırlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elmanın Faydaları başlıklı makalemizde elma kilo aldırır mı, elma kilo verdirir mi ve elma zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 409 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com