Patates Kızartırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patates Kızartırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Paylaş
 
loading...

Patates Kızartırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patates kızartırken nelere dikkat etmeliyiz hiç düşündünüz mü? Mesela neden sizin kızarttığınız patatesler fazla yumuşak oluyor da başkaları yaptığında kıtır kıtır oluyor? veya patates kızartırken neden patatesler tavaya yapışıyor? bu tür sorunların yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekenler şunlar;

Öncelikle işlemleri en baştan ele almak gerekirse , yıkadığınız patatesleri yeterince bol suyla yıkandığınızdan emin olun ve kurulama işlemini kuru, temiz bir bezle gerçekleştirin. Bunun nedeni kesilen patatesden açığa çıkan nişasta tıpkı bir tutkal gibi tavaya ve birbirlerine yapışacaktır. Bu sorunun çözümü için tavaya atılan patateslerin olabildiğince kuru olması şart.

İkinci dikkat etmeniz gereken, patatesleri yağdan çıkardığınızda çok beklemeden tuzlamaktır. Kızartma işlemi bittikten sonra tabağa koyduğunuz patatesleri vakit geçirmeden tuzladığınız taktirde tuz fazla yağı ve buharı emecektir. Bu işlem sonrasında patateslerin olması gerektiğinden daha fazla yumuşamasını engelleyerek tam olması gerken kıtır kıvamına kavuşması sağlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabınız Boya Tutmuyor mu? başlıklı makalemizde Ayakkabım boya tutmuyor, Ayakkabım boyanmıyor ve Boya tutmayan ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 435 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. elif subal dedi ki:

    ben de bu patatesler tavaya niye yapışıyor diyordum sebebini öğrendim. teşekkürler

  2. sedanur dedi ki:

    bez hijyenik olurmu ki?

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com