Pürüzsüz Bir Makyajın Püf Noktaları

Pürüzsüz Bir Makyajın Püf Noktaları
Paylaş
 
loading...

Pürüzsüz Bir Makyajın Püf Noktaları

Doğru yöntem ve tekniklerin  kullanıldığı bir makyaj sayesinde, bayanlar bakımlı ve güzel bir görüntüye kavuşmayı kolaylıkla başarabilmektedir. Toplum içerisindeki yakaladıkları çizgilerini bakımlı görüntülerinin de yardımıyla koruyarak, bu sayede kendilerine olan güvenlerini sağlamlaştırmayı da elde edebilirler. Bizde sizler için, podyum mankenleri gibi pürüzsüz bir makyajın püf  noktaları nelerdir, bunu araştırdık.

Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Astar kapatıcı kullanın. Cildinizi nemlendirmenizin ardından, ince bir tabaka astar kapatıcıyı cildinize sürün.
  • Fondöten sürmelisiniz. Bunun için sizlere slikon etkisi olan likit fondötenleri öneriyoruz. Seçiminizi yaparken fondöteninizin içeriğinde ışıltı ve matlık olmamasına özen gösterin. Tersi bir tercihinizde, ışıltı cildinizin yağlı görünmesine neden olurken, mat fondötenler düz bir yansıma sağlayacaktır. Bu sebeple şeffaf ve transparan her zaman ideal olanı diyebiliriz.
  • Fondöteninizin renk seçimini yaparken boynunuzu kullanmalısınız. Yüzünüzün rengini en iyi yansıtacak bölge boyun bölgenizdir.
  • Fondöteninizi yüzünüze doğru uygulamayı öğrenmelisiniz. Parmaklarınızla veya fondöten süngerinizle tek yöne uygulayarak, az miktarda sürmelisiniz.
  • Fondöteninizi parmaklarınızla dağıtmalısınız. Bu şekilde uygulama, yüzünüzdeki çizgilerin gizlenmesini sağlayacaktır.
  • Parmağınızla dağıttığınız fondöteninizin, süngeriyle fazlalığını almalısınız. Bu şekilde kalıp gibi görünmesine engel olmuş olursunuz.
  • Kapatıcınızla sorunlu bölgelerinizi gizleyin. Fondöten uygulamasının ardından leke ve sivilcelere kapatıcı sürün ve makyaj fırçasıyla dağıtın. Gözaltındaki koyu halkalarınızı da likit bir kapatıcı yardımıyla kapatın.
  • Burnunuza, yanak ve alnınıza pudra uygulayın. Büyük boyda bir makyaj fırçası seçerek, yüzünüzün parlayan bölgelerine pudra sürün

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 269 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com