Radyasyonun Zararları ve Korunma Yolları

Radyasyonun Zararları ve Korunma Yolları
Paylaş
 
loading...

Radyasyonun Zararları ve Korunma Yolları

Radyasyonun Zararları , Herkes tarafından bilindiği gibi radyasyon insan sağlığı açısından çok büyük bir risk teşkil etmektedir. Malum ki çağımız teknoloji çağı ve kullandığımız tüm ürünlerde özellikle teknolojik cihazlarda ( telefon, bilgisayar, laptop , televizyon) yüksek oranda radyasyon bulunmaktadır. Bu cihazların yaydığı radyasyonlar sayesinde vücudumuz bu radyasyonu emer ve kötü sonuçlar doğurur.

Radyasyondan Uzak Durun

Radyasyon olan ortamlarda bulunmamaya özen gösterin. Oldukça kendinizi korumaya çalışın. Özellikle masa başında çalışanlar sürekli bilgisayar ile içli dışlı olanlar daha dikkatli olmalıdır. Bilgisayarın yaydığı radyasyonu vücut emdiği zaman kanser gibi tedavisi zor olan hastalıklar doğurabilir.

Radyasyondan Korunma Yöntemleri

Cep telefonlarınızı cebinizde taşımayın. Çantanıza yahut elinizde bulunan bir poşete koyun. Yumurtalık ve testislerin aldığı radyasyon, doğurganlığa etki eder ve kısırlığa kadar gider. Bu sonuçlar hemen ortaya çıkmaz ancak zamanla ortaya çıkar ve kötü sonuçlar bırakır. Kullanmadığınız elektronik aletleri kapatın, şarjda cihaz bırakmayın. Masanın üstünde duran bir bilgisayar veya cep telefonu dahi etrafa radyasyon yayar ve zarar verir. Kullandığınız tıraş makinelerinin elektrikli olmamasına dikkat edin. Mikrodalga fırınlar ısıtma işlemi yaparken yakınında bulunmayın.

Radyasyona Karşı Kaktüs

Oturma odanıza ve radyasyona maruz kaldığınız evin her bölümüne kaktüs çiçeği koyabilirsiniz. Kaktüsün radyasyonu yok ettiği söylenir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 577 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com