Ravent Işgın Faydaları

Ravent ışgın yararları nelerdir
Paylaş
 
loading...

Ravent Işkın Otu Faydaları

Anavatanı Uzakdoğu olan bitki, ülkemizde sadece Doğu Anadolu bölgesinde Işgın adı ile üretilmekte ve bilinmektedir. Kökleri ilaç yapımında kullanılan ravent faydaları bilinen bir üründür. Kendine has kokusu ile acı bir tada sahiptir. Ekim ve Kasım aylarında toplanan ürün, küçük parçalara ayrıldıktan sonra, hafif ateşte kurutularak hazırlanır. İştah açıcı özelliği ile bilinen son derece önemli bir bitkidir. Vücudu kuvvetlendirerek mide ve bağırsak gazlarından doğal yollarla kurtulmayı sağlar. Çok miktarda kullanılması ishal olma ihtimalini de artırır.

Ravent Işkın Otu Nasıl Kullanılır?

Klasik bir bitki çatı hazırlanması şeklinde demlenerek tüketilen ravent, sabah ve akşamları birer kez kullanılmalıdır. Kanserli hücrelerin gelişimini önleyici etki sağladığı klinik deneyler ile kanıtlanmıştır.

Özellikle sağlıklı bir şekilde pişirildiğinde etkilerini daha iyi gösteren bitki, kısa zaman içerisinde kanser ilaçlarında kullanılabilmek üzere testlere tabi tutulmaktadır. Alzheimer hastalığına karşı koruyucu etki gösteren bitki, şeker ve tansiyon hastalığına da iyi gelmektedir. Yoğurt ile karıştırılarak cilde sürülen bitkinin sivilce tedavisinde etki sağladığı da bilinmektedir.

Ravent Işkın Otu Nelere İyi Gelir?

Bitkinin

  • Sindirimi kolaylaştırdığı
  • Mideyi rahatlattığı,
  • Mide bulantısında etkili çözüm oluşturduğu bilinmektedir. Ravent ışgın yararları nelerdir

Reçeli, şurubu, yemeği de yapılan ravent faydaları ile fark yaratmaktadır. Ülkemizde çok fazla tanınmayan bu yüzden de gerekli ilgiyi görmeyen ışgın, daha çok tanıtılmalı ve halk bilinçlendirilmelidir. Ülkemizde yaşanan en büyük sorun ağız tadının yeniliklere açık olmamasıdır. Pek çok kişiye yeni ürünler ile verilen tarifleri denemesi önerilmesine rağmen aynı şeylerin hazırlanması her zaman daha kolay gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Nane Sirkesi Neye İyi Gelir? başlıklı makalemizde Nane Sirkesi nasıl kullanılır, Nane Sirkesi neye faydalıdır ve Nane Sirkesi neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 326 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com