Saç Kırıklarını Önlemenin Yolları

Saç Kırıklarını Önlemenin Yolları
Paylaş
 
loading...

Saç Kırıklarını Önlemenin Yolları

Saç kırıkları zaman içerisinde birçok etkenden dolayı oluşabilmektedir. Saça uygulanan boya, röfle ve perma gibi kimyasal içerikli işlemler, fön ve maşa gibi ısı işlemleri, jöle, sprey ve köpük gibi ürünler zamanla saçlarda kırıklara neden olabilir. Ancak kırılan saçlardan kurtulmanın bazı kolay yolları bulunmaktadır. İşte sizlere saç kırıklarını önlemenin yolları hakkında bazı tüyolar;

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

  • Saç kırıklarını önlemek için ilk olarak saçlarınızı yıpratan kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekir.
  • Saçlarınızı toplamak için çok sıkı lastikler ve tokalar kullanmaktan kaçınmalısınız. Özellikle geceleri uyurken saçlarınızı açık bırakmanızı öneririz.
  • Saçlarınızı ıslakken fırçalamaktan kaçının. Saçları hafif nemli iken uçlardan başlayarak tarayın. Öncelikle uçlarını açın ve sonrasında diplerini de tarayın.
  • Saç uçlarındaki kırıkları önlemek için saçlarınızın uçlarından 2-3 ayda bir birkaç santim kestirin ve banyo sonrası bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin.
  • Saç kırıklarını önlemek için saç tipinize uygun şampuan ve krem kullanın. Ayrıca banyo sonrası saçlarınıza uygun bir bakım yağı da uygulayabilirsiniz.
  • Haftada bir kez saçlarınıza zeytinyağı, hindistancevizi yağı, argan yağı ya da badem yağı ile bakım uygulayın vaktiniz yoksa birkaç saat, vaktiniz varsa da saçlarınıza bone takarak bir gece bekleyin. Ertesi gün saçlarınızı yıkayın ve havlu ile kurulayarak kurumaya bırakın.
  • Saçlarınıza şekil vermek için köpük, jöle ve sprey gibi ürünleri fazla kullanmaktan kaçının.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 253 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com