Saç Tellerini Kalınlaştırmak

Saç Tellerini Kalınlaştırmak
Paylaş
 
loading...

Saç Tellerini Kalınlaştırmak

Saçları Güçlendirme

Saçlarımız bizden kaynaklanan ve çevresel bir çok nedenden ötürü zayıflayıp kırılmaktadır. Bu sebeplerden bazılarını, yetersiz beslenme, sigara içmek, hava kirliliği, kimyasal kozmetik ürünler ve yaşın ilerlemesi şeklinde sıralayabiliriz. İncelen saçlar cansız bir görüntüye sebep olur, ayrıca tam olarak şekle girmediğinden kötü bir görüntü yaratır. Bir takım yöntemlerle saçlarımızdan bu kötü izleri yok ederek, saçımızın tekrar eski kalınlığına kavuşmasına imkan sağlamamız mümkün olabilir.

Saç teli kalınlaştırmak için yapmamız gereken doğal yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Doğal Yöntemlerle Saç Tellerini Güçlendirme

  • Saçlarınızın temizliğine özen gösterin.Öncelikli önerimiz, çevresel bir çok faktör sebebiyle, gün içinde kirlenip, zamanla kırılan saçlarımızdan bu etkiyi kaldırabilmek için saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuanla her gün veya haftada ikiden az olmamak kaydıyla yıkayın.
  • Saçlarınız için organik ürünleri tercih edin. Saçlarınızda kullanacağınız ürünlerde minimum düzeyde kimyasal olmasına, hatta ürünlerin tamamen organik olmasına özen gösterin. Kimyasal ürünler saçlarınızın zayıflayarak kırılmasına sebep olacaktır.
  • Saçlarınızın yumuşaması için doğal yöntemlerden faydalanın. Saçlarınızda kimyasal içerikli saç kremlerini kullanmak yerine, haftada 1-2 defa yoğurt ve kaymakla bakım yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için, kaymak ve yoğurdu saç diplerinize sürmeniz, yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkamanız yeterli olacaktır.
  • Saçlarınızı düzenli aralıklarla kestirin. Saçlarınıza her ne kadar bakım yapsanız da saçlar zaman içerisinde kırılacaktır. Bu sebeple saçların kestirilmesi, saça canlılık kazandıracaktır.
  • Beslenmenize dikkat edin. Vücudumuzun her açıdan sağlıklı olması kişinin düzenli beslenmesiyle doğrudan alakalıdır. Bu sebeple gerekli besinlerini almayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.
  • Doğal saç maskeleri uygulayabilirsiniz. Belli aralıklarla bir takım doğal saç maskeleriyle saçlarınızın canlılığını geri kazandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 245 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com