Kiloverdirirmi.Com
Saç Yıkama Alışkanlığı ve Kuru Saçlar İçin Bakım
15 Mart 2018
Admin

Saç Yıkama Alışkanlığı ve Kuru Saçlar İçin Bakım

Saç Yıkama Alışkanlığı ve Kuru Saçlar İçin Bakım

Kişinin her gün saçlarını yıkamasında her hangi bir sakınca yoktur. Hergün saç yıkanması yağ üretimi konusunda her hangi bir sakınca meydana getirmez, saçlarınızı daha cansız yada yağlı hale getirmez.

Saç bakımı için en önemli etken doğru ürünleri kullanmak, saçınıza en uygun şampuan ve saç kremlerini kullanmaktır.

Yağlanmaya eyilimi olan saç tiplerinde duş sonrası kendiliğinden kurumaya bırakıldığında saç kremi kullanımı gerekmez. Fakat saçı biran önce kurutmak için kullanılan saç kurutma cihazları veya saç düzleştirici cihazlar saçın uç kısımlarında ki nemi alabilirler.

Böyle bir durumda saç kremi kullanmakta fayda vardır fakat saç kremini sadece uç kısımlara uygulamak gerekir. Bu uygulama saç uçlarını korur ve saçlarınızın kuruyarak kırılmalarını engelleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Karışım başlıklı makalemizde Cildim kuruyor ne yapmalıyım, Cilt nemlendirici hazırlamak ve Kuru ciltler için evde hazırlanan kürler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bir adet yorum var.

  1. Zeycan dedi ki:

    Hergün saç yıkamak saç dökülmesine sebep olmaz mı?

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017