Saçlarınızda Sarımsak Mucizesi

Saçlarınızda Sarımsak Mucizesi
Paylaş
 
loading...

Saçlarınızda Sarımsak Mucizesi

Günümüzde pek çok faydası ispatlanmış olan sarımsağın saçlar içinde kurtarıcı olduğunu biliyor musunuz? Saçlarınızda sarımsak mucizesi nasıl gerçekleşiyor, anlatmaya başlamadan önce vurgulamamız gerekir ki, sarımsak çevresel sebeplerden ötürü zayıflayan saç köklerinizi güçlendirdiği gibi, aynı zamanda saçlarınıza da oldukça parlaklık vermektedir. Piyasadan bir çok para ödeyerek aldığınız kozmetik ürünlerin bir çoğunun içeriğinde sarımsak bulunmaktadır. Sizde evinizde kolaylıkla sarımsak kürü uygulayarak masrafsız şekilde faydalarından yararlanabilirsiniz.

Güçlü Saçlar İçin Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bunun için öncelikle, 3-4 diş sarımsağı alıyoruz ve kabuklarıyla birlikte üzerindeki ince zarı soyuyoruz. Hazırladığımız sarımsaklarımızı havanda veya blenderda eziyoruz. Evinizde havan veya blender yoksa muhakkak bıçak yardımıyla sarımsağı çok ince şekilde kesmek ve ezmek gerekmektedir.

Parlak Saçlar İçin Sarımsak Kürünü Uygulama

Ezilen sarımsağı kaseye alarak, parmaklarımızı sarımsağa buluyoruz. Sarımsağa buladığımız parmaklarımızı, saç diplerimize dairesel hareketlerle masaj yaparak güzelce yediriyoruz. Kasedeki sarımsağı bu yöntemle bütün saç diplerimize uyguluyoruz. Sonrasında bekleme süresinde koku dağılmasını önlemek amacıyla saçlarımıza bir bone takıyoruz ve 1 saat kadar bekliyoruz. Yarım saatin sonunda sarımsağın suyunun kurumaya başladığını fark edeceksiniz. 1 saatin sonunda bu kuruluğu ortadan kaldırmak için ikinci aşamaya geçiyoruz. Sarımsağı saçımızda muhafaza ederek,  2 çay kaşığı kadar zeytinyağıyla tekrar masaj yapıyoruz. Bonemizi tekrar takıyoruz. Zeytinyağını yaklaşık 3 veya 4 saat saçımızda bekletiyoruz. İşlem uygulamamız tamamlandıktan sonra, kürü saçımızdan temizlemek için ılık su ve şampuan yardımıyla saçımızı arındırıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 253 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com