Sadece 4 Maddeyle Kilolardan Kurtulun

Sadece 4 Maddeyle Kilolardan Kurtulun
Paylaş
 

Sadece 4 Maddeyle Kilolardan Kurtulun

İnsanlar kilo vermeyi kendine dert ediniyor. Her insan kilo vermek için bir köşede cebelleşiyor. Her bir insan bir diğerine kilo veremediği konusunda dert yanıyor, fakat bunu söylemek çoğu insan için ağız alışkanlığından başka bir şey değil. Siz de illa ki duymuşsunuzdur, su içsem yarıyor efsanesini. Pekii mantığınız ne diyor buna? Böyle bir durum sizce mümkün mü? O halde bu tarz efsanelere inanıp da kendi şevkinizi de yok etmeyin. Her gün soluğu tartıda alan insanlar var. Bir gün yemekten kısıp daha akşamında bunun etki etmesini uman bunu bekleyen insanlar var. Fakat bu maalesef mümkün değil. Şöyle düşünün: Yemeği fazla kaçırdığınız gün anında kilo mu alıyorsunuz? Bu da aynı şey. Kiloların fazlası da azı da yer ediyor ve vücut bu kilolar oturduğu sürece onu korumak için çaba gösteriyor. Hatta genel kilonuzu korumak için savaşıyor. Pekii ya bu kilolardan kurtulmak için ne gibi şeyler yapmalıyız? Şimdi size bunlardan söz edeceğim:

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

3 Beyazdan Uzak Durun

3 Beyazdan uzak durun. Bu kuralı herkes duymuştur. Fakat ne yazık ki uygulamakta güçlük çekiyoruz. Özellikle de kızartılmış gıdalar sağlığımızı tehlikeye atan hatta kansere kadar götüren yiyeceklerdendir. Bu yüzden bu tarz gıdalardan olabildiğince uzak durun. Bunun dışında ekmeği mümkün olduğunca az yiyin hatta yemeyin. İlk zamanlar biraz zorlanabilirsiniz fakat giderek bu duruma alışmış olacaksınız.

Dışarıda Yemek Yemeyin

Dışarıda yemek yemeyin. Dışarıda nedense evde yiyeceğimiz miktardan çok daha fazlasını yiyor ve farkına varamıyoruz. Özellikle de bir işle uğraşırken veya konuşurken kendimize hakim olamıyor ve devamlı yemek yiyoruz. Bu yüzden her zaman evden çıkmadan önce yemek yeyip çıkın.

Bol Kalorili Yiyeceklerden Uzak Durun

Çok fazla şekerli çay, kremalı kahve, süt ve meyve suyu tüketmeyin. Bunlar size bol kalori olarak geri dönecektir.

Spor Yapın

Sporu ihmal etmeyin. Yediğiniz yiyecekleri yakmak için hareket etmeye ihtiyacımız var. Bu yüzden geçmişteki alışkanlıklardan, üşengeçlikten vazgeçiyoruz ve spora başlıyoruz. Sabah kalkar kalkmaz veya akşam yatmadan yarım saat tempolu bir biçimde yürüyoruz ve bu sayede kolayca kilolarımızdan kurtulmuş oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesiyle kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 491 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com