Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verme Yöntemleri

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verme Yöntemleri
Paylaş
 

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verme Yöntemleri

Kilo fazlalığı olan ve bu fazlalıklardan kurtulmak isteyenlerin en çok dikkat edecekleri şey sağlıklı bir şekilde bu kilolardan kurtulmanın yollarını denemeleridir. Birçok kilo verme yöntemini tüm medya organlarında görüyoruz. Peki bu kilo verme yöntemleri sağlıklı mıdır? Sağlık açısından bir riski var mıdır? Bunlara hiç bakmıyoruz. Bu nedenle bilinçli olmamız sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeye çalışmamız gerekmektedir.

Sağlık hayattaki en önemli şeydir. Belki sağlık gitmeden kıymetini çok fazla anlayamıyoruz ama sağlığından olanlar sağlığın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu fazlası ile anlıyorlardır. Bu nedenle kilo vereceğim derken sağlığınızdan olmamanız gerekir. Diyet veya egzersiz yaparken size uygun ve sağlıklı olanları tercih etmelisiniz. Yine zayıflama yöntemlerinden sağlıklı olanları uygulamalısınız. Bunun yanında sağlıklı kilo vermek için mutlaka hayatınızda bazı şeyleri de düzene sokmanız gerekir. Bunu da unutmamanız gerekir.

konuyu fazla uzatmadan sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan nasıl kurtulursunuz? Bu soruya cevap verelim.

 • Düzenli bir beslenme alışkanlığı en önemli faktördür. Düzensiz öğünler ve beslenme alışkanlığı hem kilo almanıza neden olur hemde sağlık açısından risklidir. Bu nedenle ilk olarak öğünlerinizi ve beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.
 • Alkol kullanıyorsanız alkolü mutlaka bırakmalısınız. Alkol hem sağlıksız bir şekilde kilo almanıza neden olur. Hemde başta karaciğer olmak üzere birçok organ üzerine olumsuz etkileri vardır.
 • Yavaş yavaş kilo verin. Bir anda verilen kilolar karaciğerde yağlanmaya sebep olabilmektedir. Bu nedenle hızlı bir şekilde kilo vermek yerine daha yavaş ve sağlıklı kilo vermek gerekir.
 • Yüksek karbonhidrat içeren besinleri üst üste aynı öğünde tüketmeyin. Bu tarz beslenmeden uzak durun. Yani makarna, pilav, ekmek, börek ve tatlıyı aynı öğünde tüketmemeye özen gösterin.
 • Pasta, börek, kurabiye ve poğaçadan olabildiğince uzak durun.
 • Yağda kızartılarak hazırlanan ürünlerden uzak durun. Patates kızartması ve cips ilk olarak uzak durmanız gereken besinlerdendir.
 • Sebze ve meyve tüketimine özen gösterin. Özellikle yüksek lif oranına sahip olan sebzeleri günde 1 öğün tüketmeye çalışın.
 • Baklagiller zayıflamak isteyenler için oldukça önemlidir. Aynı zamanda sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Özellikle karaciğer üzerine olumlu etkileri vardır.
 • Bol bol C vitamini almaya özen gösterin. Bunun için turunçgiller ve sebzeler önemlidir.
 • Yoğurt oldukça önemlidir. Hem zayıflamak isteyenler için hemde sağlıklı beslenmek isteyenler için olmazsa olmazlardan birisi şüphesiz ki yoğurttur.
 • Sağlıklı kilo vermek için sağlıklı egzersiz programları da önemlidir.
 • En iyi ve sağlıklı egzersiz tempolu yürüyüştür. Günde 30 dakika tempolu yürüyüş hem kilo vermenize katkı sağlayacak hemde sağlıklı bir yaşamın kapılarını sizlere açacaktır.
 • Bisiklet sürmek, yüzmek gibi aktivitelerde sağlıklı yaşam ve sağlıklı kilo vermek için önemlidir.

Bir kez daha kilo vermek isteyenlere seslenmek istiyorum. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek oldukça önemlidir. Bu nedenle kilo verme yöntemini seçerken dikkatli olmalı ve sağlıklı yöntemleri seçmelisiniz

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kilo Alma Yöntemleri başlıklı makalemizde kilo aldıran yöntemler, kilo alma ve kilo almak için hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 344 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com