Sağlıklı Bir Yaşam İçin Egzersiz

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Egzersiz
Paylaş
 

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Egzersiz

Mutlaka hareket etmelisiniz. Biliyorsunuz işleyen demir ışıldar. İster şişman, ister incecik olun, ister gencecik, ister bir anneanne veya babaanne olun, yine de spor yapmalısınız.

Egzersiz Ve Sporun Faydaları

Spor kaslarınızı formda tutar, ayrıca güzellik için şart olan hareket kolaylığı, denge ve koordinasyonu verebilecek tek şeydir. Ayrıca kan dolaşımını arttırarak cildinizin ve gözlerinizin parlamasını sağlar.
Egzersiz yaparak hem biraz kalori harcar, hem kaslarınızı şekillendirir, hem de iskeletinize destek olur ve sağlığınızı geri kazanırsınız.

Egzersiz İçin Zaman Ayırmak

Evet, bütün bunları biliyorsunuz, ama zamanınız yok değil mi? Bu maalesef yalan.  Sadece plansız olduğunuz için o birazcık zamanı bulamıyorsunuz. Bir program yapın ve ona uyun.
Herkesin düzenli spora ayıracak birazcık zamanı mutlaka vardır. Kesintisiz bir yarım saati ayıramıyorsanız, o zaman üçe bölün. Sabah kalkınca 10 dakika esneme hareketleri yapın, öğlen bir 15 dakika yürüyün, akşam da 5 dakika ağırlıklarla çalışın. İnanın bu kadarı bile, hiç hareketsiz yaşamaktan iyidir.

Egzersiz Nerede Yapılmalı?

İster açık havada, ister evde, ister bir spor merkezinde. Seçim size ve koşullarınıza bağlı. Hiçbir zaman geç değildir. Sabırsız olmayın. Bir haftalık egzersiz çok az bir zaman dilimidir, 1 ay etkileyici gelişmelere gebedir, 6 ayda ise bambaşka bir şekle bürünürsünüz.
Herhangi özel bir sağlık probleminiz varsa, bir egzersiz planına başlamadan doktorunuza danışın.

Evde Egzersiz Nasıl Yapılır?

Evde hareket yaparken, evin uygun bir köşesini seçin. Kollarınız, bacaklarınız sağa sola çarpmasın. Rahat bir giysi giyin. Müzik açın, ya da televizyonu. Zihniniz başka bir şeyle meşgulken de egzersiz yapabilirsiniz. Herhangi bir harekete yavaş başlayın. İleri günlerde hız katabilir, tekrar sayısını yükseltebilirsiniz. Asla aşırı yorulmayın. Bir egzersiz çok yorucu gelirse, diğer bir harekete geçmeden biraz dinlenin. Bazı hareketler çok sıkıcı gelebilir, aynı bölgeyi çalıştıran farklı hareketler vardır, bir başkasını yapın.

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Olarak Kalça ve Basen Zayıflatma başlıklı makalemizde basen inceltme teknikleri, bölgesel zayıflama yolları ve kalça zayıflatma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 767 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com