Sağlıklı Kilo Al

Sağlıklı Kilo Al
Paylaş
 
loading...

Sağlıklı Kilo Al

Kilo vermek isteyen insanlar muhtemelen bu başlığı görünce ister istemez kızmıştır. Çoğu zaman kıskanılan, kilo alamayan insanlar aslında kilolu olmayı zayıf olmaya tercih ediyor. İsteseler de kilo alamıyor ve bundan oldukça şikayetçi. Özellikle de erkekler bir de üstüne minyon tipli ise bu durum onlar için işkence haline geliyor. Düşünsenize kim istemez ki geniş omuzlara sahip olup, sağlıklı bir görüntüye sahip olmayı. Fakat ne yazık ki kilo almak çoğu insan için oldukça zor. Bunun için yıllarca tavsiye dinleyen ve her yolu deneyen birçok insan var.

Sağlıklı Kilo Alma Nasıl Olur?

Erkeklerde geniş baldırlar ve geniş kollar yağ gibi değil de sanki olması gereken bir fazlalıkmış gibi duruyor. Hatta kızlar açısından bakıldığında göğüs kasına bayılan birçok kız var. Atletik bir vücut her insan için kuvvetsiz bir vücuda tercih edilir.

Sağlıklı Kilo Alma Önerileri

Yediğimiz yiyecekler bize yağ ve enerji olarak geri döner. Bu yağları kasa çevirmek de öylece bırakmak da bizim elimizdedir. Şöyle bir dikkat edin normalde baktığınızda kadın memesi gibi göğse sahip olan erkekler bir takım elbise giydiğinde daha kalıplı daha oturaklı duruyor değil mi? O halde ne bulursan ye mantığına uymaktansa yediklerinizi kasa çevirmeyi tercih edin. Ne yaparsanız yapın yemek yiyemiyor musunuz? O halde biraz daha görsele önem verin. İştahla yemek yemek için içine sevdiğiniz sebzeler veya baharatlar ekleyin. Yiyeceğiniz yemeği süsleyin. Böylece size daha çok iştah açıcı gelecektir. Bunlardan önce eğer yıllardır bu durumdaysanız ve kilo alamıyorsanız bir uzmana ve doktora danışmanızda fayda var. Çünkü tahmin edemeyeceğiniz hastalıklar, problemler yüzünden kilo alamıyor olabilirsiniz.

Sağlığa Dikkat Etmeden Alınan Kilolar

Eğer öğünlerinizi tüketirken herhangi bir plan program yapmaz, kafanıza göre yemek yerseniz metabolizmanız darmadağın olacaktır. Bu sayede umulmadık bir şekilde kilo alacaksınız. Yemek yiyin. Kendinizi yemek yemekten sakınmayın. Yemek için daha fazla öğün ayırın. Ağzınız boş durmasın demiyorum ama herhangi bir şeyi canınız çektiğinde yemekten çekinmeyin. Toksanız bile en azından süt için. Süt içeriğinde bol protein, yağ ve karbonhidrat içerir. Günlük fazladan aldığınız 500 kalori size haftada tamı tamına yarım kilo kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 140 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com